Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyhogy szinte mindig egyszer...

Hogyhogy szinte mindig egyszerre aktuális a pisilés és a menstruációval kapcsolatos dolgok?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok nő, de a kérdés nem perverz csak egyszerű kíváncsiság.

Volt egy exem, aki nem volt különösebben szégyenlős, simán intézte az ilyen dolgait, miközben én mondjuk fogat mostam vagy borotválkoztam, ha úgy jött ki. Nem csinált belőle sportot, de nem feszélyezte, ha így jött ki a lépés. Minden tampon vagy betétcserének a része volt kb hogy pisilt is.

Megkérdezhettem volna, de nem tettem, a mostani párom pedig szégyenlős, nem fogom megkérdezni. De kicsi a lakás, akarva-akaratlanul is kihallatszódnak néha dolgok a fürdőből, akkor is, ha nem hallgatózok, nála sincs másképp.

Biztos női szemmel ez egy nagyon vicces kérdés és nektek teljesen egyértelmű, de nekem nem. Hogyhogy mindig kell pisilni is, amikor aktuálissá válik a tampon vagy a betétcsere? Két teljesen különböző biológiai folyamat a kettő.


Őszinte voltam, úgyhogy nem kérek bunkó válaszokat. Senkit sem fogok privát üzenetekkel zaklatni, tényleg csak ártatlan kíváncsiság.


2023. aug. 5. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem akkor kell pisilni, amikor cserélni kell, hanem akkor cserélik, amikor éppen úgyis pisilnek.

IQ200

2023. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De tampont nem csak akkor szabad, ha tele van? Ezt még én is hallottam.

És köszönöm, hogy az utolsó sorig sikerült teljesíteni a "nem kérek bunkó válaszokat" kérésemet. Azt hiszem én sem voltam bunkó

2023. aug. 5. 17:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Most tegyük fel, hogy most veszem észre, hogy megjött. Ugye ezt nyilván érzem is, de ha már elmentem mosdóba, akkor nyilván rendbe szedem magam, viszont ha már ott vagyok, akkor pisilek is.

Aztán eltelik kb. 3-4 óra, addigra megint kell pisilnem, és a csere is aktuális.

De van olyan is, hogy csak úgy elmegyünk pisilni, viszont nem cserélünk tampont, mert mondjuk 20 perce cseréltünk.. Ugyanakkor van az a véglet, amikor elmegyünk cserélni, viszont annyira nem kell pisilni, de ha már ott vagyunk, akkor azért pisilünk :D


Ez ugyanaz, mint az indulás előtt mindig elmegyünk pisilni, mert mi van, ha majd a buszon/kocsiban/rossz helyen jön ránk.. :D

2023. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, ne legyél már ilyen! Írhattam volna ettől bunkóbbat is. Nézd, ez egy egyszerű kérdés, nem hiszem el, hogy ha valaki annyi ideig gondolkozna ezen, mint amennyi időbe telik leírni egy ilyen kérdést, akkor nem jön rá a logikus magyarázatra. Dehát nem vagyunk egyformák.

Akkor lennék bunkó, hogyha azt írnám: ha úgy veszed ki a tampont, hogy még nincs tele, akkor jön a tamponrendőrség és leültetnek.

Miért ne lehetne kivenni bármikor? Pont azért is veszik ki a wc felett, hogyha folyna ki valami, akkor ne legyen belőle gond.

2023. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, tampont akkor cserélni, amikor akarsz. Ha még nincs tele, akkor nehezebben jön ki, ha már tele van, akkor azzal elkéstél.


Amúgy ha sokszor kell cserélni, mert erős a vérzés, akkor is pisil egy nő általában, mert ha már letolta a bugyiját, akkor miért ne. Te se csak akkor pisilsz, ha már teljesen tele a hólyagod.

2023. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve pedig erre: De tampont nem csak akkor szabad, ha tele van?


Nem csak akkor szabad, csak úgy könnyebb. Ha valakinek gyenge a vérzése (akár alapból, akár azért, mert már lassan vége) akkor sem hagyunk bent 8-10+ órákat tampont, csak mert még nem telt meg. TSS-t okozhat egyébként a túl sokáig bent maradt tampon, ami egyébként elég ritka, de annál veszélyesebb.

2023. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"De tampont nem csak akkor szabad, ha tele van?"

Nem. Sőt, a többség nem szereti lepisilni a madzagot, amit utána meg kell fognia.

2023. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én például bármikor, értsd, BÁRMIKOR tudok pisilni.(Kivéve kötelező vizeletvizsgalatkor🤣). Ebből következik, hogy tamponcserénél is. Akkor meg miért ne pisilnék, ha már ott vagyok?
2023. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a normális válaszokat:)


És külön köszönöm, hogy +1 tamponos tévhitet eloszlattatok a fejemben. Az rémlett valahonnan, hogyha úgy akarja kivenni az ember, hogy még nem telt meg, az felsértheti a hüvelyt, de akkor rosszul emlékeztem vagy hülyeséget hallottam. Nem akarom jobban tudni nálatok természetesen:)

2023. aug. 6. 13:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondjàk, hogy nem "szabad" hamarabb cserélni, nehogy felsértsen az ember valamit ott. De ez főleg szűz és tamponhasználatban is tapasztalatlan lányokat érinthet, egy átlagos, szexuális életet élő felnőtt nő képes arra, hogy kihúzza a tampont sérülés nélkül, nedves alapból annyira a hüvelye.

A kulcs abban rejlik, hogy ha már ott vagyunk, pisilünk, vagy fordítva, ha már elmentünk pisilni, kicseréljük a tampont/betétet akkor is, ha elég lenne 3 óra után, de 2,5 óra után kellett pisilni. Minek menjünk kétszer bármelyik miatt is? Én például nem szerettem visszahúzni a valamennyire véres betétet a testemre, ha egyszer már "levegőt kapott". Sokkal jobb érzés tisztát tenni.

Egyébként ha az ember nem iszik sokat, akkor pont egybeesik a kettő gyakorisága.

2023. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!