Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég lettem 16 éves és anyukám el akar vinni nőgyógyászhoz. Több helyen is azt olvastam, hogy az első vizsgálatra 25 évesen van szükség vagy ha már az illető aktív szexuális életet él. Én még nem élek aktív szexuális életet, nincsen semmjféle panaszom (tényleg semmi, a menstruációmmal sincsen, soha nem görcsölök, nem szedek fájdalomcsillapítókat, fogamzásgátlót, gyógyszereket a vitaminokon kívül) és nem is vagyok 25 éves.

Ha mégis elmennénk hallottam valamiféle eszközről amit felhelyeznek. Et nem lehetne elkerülni? Pl. Hasi ultrahanggal?

Mondtam,hogy ez még korai és ha úgy érzem akkkr én majd elmegyek. De ő megkérdezte a mamát és ő is 16 évesen kezdett el járni. (azért szerintem akkor még más világ volt, főleg hogy nagymamám 19 évesen szült először)

Szerintem ez nekem még túl korai lenne.

Szerintetek?



2023. aug. 7. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem felesleges még jarnod.


Bőven elég, ha elkezdesz nemi életet élni.

2023. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is felesleges elmenned.


Én 17 évesen voltam először, amikor már aktív szexuális életem volt.

2023. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Sosem felesleges orvoshoz menni különböző kivizsgálásokra. Vannak olyan betegségek, amiknek nem mindig érezni a tüneteit, az orvos viszont időben észreveheti és gyógyítja. Semmi baj nem lesz, ha elmész nőgyógyászhoz. Az első egy kicsit ijesztő, úgy vagyunk nevelve hogy azt a területet nem szívesen "mutogatjuk" idegeneknek de igazából ugyan olyan mint pl egy bőrgyógyászat, megnézi amit meg akar aztán mehetsz az utadra. Legalább hamarabb hozzászoksz ezekhez a vizsgálatokhoz. Nyugodtan mondhatod majd a dokinak hogy neked ez az első ilyen és akkor el fogja mondani mit miért csinál és óvatosabb is lesz.
2023. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen felesleges a jelenlegi körülmények között.
2023. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Ez már egy hete is volt. Miért nem lehet végre kitiltani innen ezt a szüzes nőgyógyászos perverzt?
2023. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez csak a szüzes nőgyógyászos perverz, kb egy héttel ezelőtt majdnem pontosan ugyanez a kérdés megjelent itt. Meg előtte is átlag 5-6 naponta.
2023. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
Igen, ez megint a perverz pali....
2023. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem! Én most írtam ki először kérdést! Azért, mert tényleg félek ettől az egésztől!

Megnéztem már több ilyen témájú kérdést is, de az én "problémámmal" még egyet sem találtam. Azért írtam ki, mert reméltem, hogy normális válaszokat kapok.

Az első négynek köszönöm! Majd megpróbálok beszélni vele. Közben megkérdeztem pár ismerősömet is, ők is azt mondták, amit itt írtatok. Akiket ismerek és nőgyógyászhoz járnak és olyan idősek, mint én azoknam mind vannak barátaik.

2023. aug. 7. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

A nőgyógyásznak mondjatok el mindent. Hogy szűz vagy, nem vagy aktív stb. 90 százalék eséllyel csak beszélgetni fogtok.


Szűznek nagyon ritka esetben helyeznek fel bármit. Én 24 vsgyok és szűz. Eddig mindig beszélgettünk, hüvelygombánal megvizsgalt de csak szemmel

2023. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi mindjárt megjelenik a pasi akinek nem jár a felesége 20 éve nőgyógyászhoz, és le fog beszélni, hogy te se menj soha, mert max 50 évesen lehet nőgyógyászati problémád. :)) Meg azt is el fogja mondani, hogy nagyon fájdalmas az egész és megalázó, így a gyerekeit se engedi szűrővizsgálatra.
2023. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!