Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexia után hogy kapjam...

Anorexia után hogy kapjam vissza a menzeszem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és 12 évesen jött meg a menzeszem. Soha nem volt egymás után 2x menzeszem, volt amikor 6 hónapot kihagyott de itt nem vizsgáltattuk ki.

2020 augusztusában jött meg utoljára. Jelenleg 160 cm és 40 kg vagyok, 38ról indultam. A hormonaim nagyon alacsonyak voltak, illetve vörösvérsejthiányom van. Most próbálok normálisan enni és járok pszichiátriára és pszichológushoz. Szedek macát, b vitamint, omega 3at és d vitamint. Nagyon szeretnék már menstruálni... Nem akarok elhízni és kövér lenni. Félek, mivan ha nem az anorexia miatt nincs menzeszem hanem már előtte volt valami? Voltunk ultrahangon is ott azt mondták nagyon összement ugye a petefészkem az evészavar miatt. Visszakaphatom még ezt?


2023. aug. 16. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd a normális életvitelt.

Vissza.

2023. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én 168cm vagyok, nekem akkor lett újra menstruációm, miután legalább 47kg lettem.

Szerintem egyél egészségesen, szedj fel még egy kicsit és rendben leszel te is.

Ne stresszelj ennyit, ez se tesz jót.

2023. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem nekem miért nincs, mert neked ha kivonjuk a magasságból akkor -121 nekem meg -120 :( és nem értem miért nincs menzeszem.
2023. aug. 16. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem így működik, hogy nem érted, ezért biztos lennie kell.

Rendszeres, stabil étrend, normális mozgás, kifogástalan életvitel, önértékelésed fejlesztése, káros szokásoktól mentes életmód és ha majd eljön az ideje, meglesz.

2023. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2: Én meg a fordítottját tudom mondani. Engem megérintett az anorexia szele. 47 kiló volt a legkisebb súlyom (ilyen magassaghoz) és akkor még nem volt gond a ciklusommal, majd szerencsére észbe is kaptam és bár hosszú évek során, de sikerült egészséges súlyt elérnem. Valószínűleg ezt a minimum bmi-t kéne elérni, de inkább 18,5 körülit. Ami a kérdező esetében 48 kg körül van
2023. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is anorexiából gyógyulok így az eddigi tapasztalataim alapján tudok adni 1-2 tanácsot. Nekem az indította be a menstruációmat, hogy 2-3 hónapon keresztül 2500-3000 kcalt ettem. Tudom ijesztően hangzik ez az egész, de ne aggódj nem leszel kövér! Hagyni kell a testednek, hogy megtalálja azt a súlyt, ahol jól érzi magát és utána habarabb beindul a gyógyulás, mert a szervezeted már nem érzi veszélyben magát.

2023. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És utána 2500 kalóriával megállt a hízás? Nem híztál folyton?
2023. szept. 3. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdetben felment pár kiló, de aztán idővel megállt a mérleg 55 kg-nál. Azóta tartom ezt a súlyt, pedig édességtől kezdve mindent eszek.
2023. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!