Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vissza fog jönni valaha is a...

Vissza fog jönni valaha is a menzeszem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 14 éves korom óta kisebb-nagyobb szünetekkel anorexiával küzdök. Először 11 évesen jött meg, hamar rendszeres is lett, most viszont az utóbbi két évben jó ha kétszer megjött, de azok is gyakorlatilag egyenlőek voltak a nullával. Most 46,5 kiló vagyok, 157cm-hez, tehát egészséges súlyom van. Jelenleg eszek eleget, tartom a súlyom. Heti 5x1 órát edzek, napi kb. 1-1,5 órát sétálok, biciklizni is szoktam. Nagyon egészségesen eszek, semmit, ami feldolgozott.

Van remény, hogy visszajöjjön? Mit kellene tennem hozzá?



2016. aug. 16. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem kérdezzetek meg egy orvost.

Az nagyon jó, hogy most egészségesen élsz, és a súlyod is normális lesz. Csak így tovább!

2016. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az orvosok többnyire csak annyit mondanak, hogy az én betegségemnél ez előfordul.
2016. aug. 16. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nőgyógyásszal is beszéltetek?

Egyébként a súlyod most már normális, úgyhogy minden esély meg van rá, hogy visszajöjjön a mensid is. De nem rögtön, hónapok is eltelhetnek, mire újra normálisan működik majd a tested. Szóval csak türelem.

2016. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A novérem más gonddal volt nogyogyasznal, de neki sincs menzesze, mert o is fogyott sokat (csak nem anorexia miatt) és rákérdeztek, és csak annyit mondott, hogy ilyenkor ez nem meglepő.
2016. aug. 16. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmenni gy endokrinológushoz, aki teljes hormonvizsgálatot csinál, és utána - ha szükséges - gyógyszerrel fog kezelni.
2016. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!