Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hónapok óta nem múló bartholin...

Hónapok óta nem múló bartholin mirigy cisztám van, ami fájdalmat nem okoz, de nagyon duzzadt a nagy szeméremajkam. Műtét hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Doki mondta, ha nem múlik el meg kell nyitni. Félek ettől.Ja és kismama vagyok.

Minden információ érdekel, felépülési idő? már aznap haza lehet menni?

Vacilálok hogy műttessem-e meg.

Kérlek ne írj bántó kommentet, mert ezen kívül is most nem a legjobb időszakomba vagyok :(



2023. aug. 20. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem többször volt màr, magàtòl kifakadt, nem kellett orvoshoz mennem. Sokat kell gyalogolnod és akkor magàtòl ki fog pukkadni. Tegyél a bugyidba egy betétet,ami fölfogja a véres folyos vàladékot, ha netàn az utcàn fog kifakadni.
2023. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Amúgy neked kemény volt ez a Pukli?

Enyém nem kitapintható csak a nagyajak dupla akkora(mint a másik(de puha attól)

A doki szerint /egy hónapja voltam/első ránézésre az, de nem fogta így nem biztos hogy felismerte

Lehet ez attól az,hogy puha?így nem tudom hogy fog kidurranni.

2023. aug. 21. 06:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Elôszôr nem olyan nagy a dudor, csak lassan növekszik, majd egész nagyra megnô, ugymondvàn megérik. Nagyon kellemetlen érzés. Sokat kell sétàlni illetve menni, mig kipukkad. Utànna megkönnyebbûl az ember.
2023. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Anna.M. válasza:
Hát most úgy néz ki én is ezze küzdök. Meg is vagyok ijedve. Vasárnap reggel még semmit sem vettem észre, estére viszont már érzete a puklit, a hüvely bemenete és a végbél közötti részén. De közelebb a hüvelyhez. Nőgyógyászatra kértem időpontot, de csak szeptember 7-én jutok be. Nem tudom addig mi történhet. Az nem jó ha magától kifakad, mert elfertőződhet. Vagy nem?
2023. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Fáj is vagy csak érzed?
2023. aug. 25. 12:58
 6/14 Anna.M. válasza:
Egyáltalán nem fáj. Nem növekszik. De nagyon idegesít a tudat hogy van ott valami. Stresszes vagyok miatta. Szeretnék mielőbb túl lenni rajta. Tűnjön el onnan.
2023. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ugyanez van velem is :/ majd mondd hogy mit mondott a doki..én is 7.én megyek.
2023. aug. 28. 16:02
 8/14 Anna.M. válasza:
Végül 6.-án megyek, szerdán. De én azért teljesen parázok. Mert valahogy nem úgy néz ki az enyém mint a Bartholin ciszta, vagy tályog, mert az enyém kívülről nem látszik, csak érezhető. És még mindig nem fáj, és nem is növekszik. Szóval, nekem nagyon sok ismerősöm rákos mostanában, mindenféle rosszindulatú daganatokról hallottam mostanában. És kezdek félni. Tiszta stressz vagyok miatta. Amúgy gondolom hogy a doki most először leveszi a rákszűrést, és ha az eredmény megvan, csak akkor térünk ki arra, hogy mi legyen.
2023. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szorítok, hogy rendben legyél! Aztán jelezz vissza,hogy mit mondott a doki. Én is ilyenekkel idegesítem magam, de lehet hogy teljesen ártalmatlan
2023. szept. 5. 21:57
 10/14 Anna.M. válasza:

Végeztem a dokinál. Megnézte. Valóban Bartholin cisztám van. Furcsálta hogy nem fáj, nem okoz problémát. Azt mondta, hogy szerinte addig ne csináljunk vele semmit, amíg nem okoz gondot. Ha észre veszem hogy növekszik, akkor mindenképp a műtétet javasolja. De az is előfordulhat hogy magától kifakad. Kérdeztem, hogy ha magától kifakad, akkor nem fertőződhet el? Azt mondta nem szokott. Kitisztul magától, de sajnos bármikor vissza jöhet. Szóval, nekem egyenlőre ennyi.

Remélem holnap te is megkönnyebbülve jössz ki a dokitól. Sok szerencsét. :)

2023. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!