Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormonokat vizsgáltassa...

Milyen hormonokat vizsgáltassak még vérből? Szorongás és pánik tüneteit milyen hormon hiánya, többlete okozhatja?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigyet és ösztrogén szintet nézettem a héten, azok jók lettek. Vajon milyen hormont érdemes még vizsgáltatni? A kortizol és az aldoszteron szintet javasolták még. Ezen kívül mit érdemes még?

2023. szept. 1. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hormon, de nálam a B12 vitamin hiánya okozott ilyen tüneteket. Egy próbát talán megér, mikor visszapótoltam sokkal jobban lettem.
2023. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


B vitamin komplexet szedek, valóban segített, csökkent a szorongásom, de nem szüntette meg. Férjem hallotta ezt, hogy az ösztrogén szint csökkenése okozhat ilyet, azért nézettem meg, de jó lett (szerencsére), csak így sajnos nem találtuk meg az okot.

2023. szept. 1. 23:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne hormonális oka?
2023. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magnèziumhiány is lehet, de általában nem szervi probléma okozza.
2023. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3. Ezt is kivizsgáltatom, mielőtt mindenféle kedélyjavítóval meg nyugtatóval akarnának megtömni. Néha csak rendbe kell rakni a vitamin és hormon háztartást és megoldódik a baj.


#4. Köszönöm szépen, ezt már hallottam, olvastam,ki fogom próbálni!

2023. szept. 2. 00:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki csitromfű, kamilla tea erősebbre elkészitve
2023. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6. Köszönöm szépen! A citromfű tea valóban jó, azt akkor ittam sokat, amikor nem tudtam aludni. Napközben nem álmosít nagyon?
2023. szept. 2. 08:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Sportolsz amúgy valamit? Mert a mozgás is sokat tud segíteni.
2023. szept. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8. Még nem, minden nap sétálok, de az nem intenzív, inkább csak hosszú, ott beszéljük ki magunkat a Férjemmel. Tervben van konditerem, vagy futás.
2023. szept. 2. 09:15
 10/11 anonim ***** válasza:
A hormonális eltéréseknek más tünete is van a szorongáson és a pánikon kívül. Nem kell rögtön gyógyszerhez nyúlni, pszichoterápiával többre mennél.
2023. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!