Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes mell ultrahangra...

Érdemes mell ultrahangra évente járni?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, a családban sajnos már volt melldaganatos betegség. Nagyon félek én is ettől, főleg hogy szedtem már fogamzásgátlót és mindenféle nőgyógyászati problémám is szokott lenni.

Érdemes évente eljárni mellultrahangra? Több helyen írják, hogy ez sem tud kiszűrni sok mellrákos esetet. Ez valóban így van?


2023. szept. 2. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem rég voltam 34 évesen. Nekem azt mondta az orvos, hogy 30 felett mammográfiával együtt kell csinálni, és hogy valóban nem szűri ki az ultrahang, csak akkor, ha már nagy a baj. Egy év múlva megint elmentem egy másik orvoshoz, ő viszont javasolta, hogy évente nézessem meg ultrahanggal, szerinte észre lehet venni egy elváltozást, és akkor tovább küld mammográfiára.
2023. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Akkor tumormarkert kell figyelni. De ezt beszéld meg a háziorvossal.
2023. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a háziorvos nem foglalkozik ezzel, szerinte a korom és egy beteg nagynéni miatt nem indokolt a vizsgálat, így magánban szeretném megnézetni.
2023. szept. 2. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Erdemes eljárni ,en 34 eves vagyok,már 3éve járok évente mammografia ,feleenvte UH,tele van mindket mellem kisebb nagyobb cisztákkal,amik nagyon fájnak,de azt mondta a doki ezzel együtt kell élnem!
2023. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemes, akár mammográfiával együtt is.

Én amúgy úgy tudom, hogy 35 felett javasolt a mammográfia, addig elég az uh, de ezek szerint ahány orvos, annyiféle ajánlás.

2023. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
A mammo sugárral működik. A sugárterhelés összeadódik. Ha pl. 30 éves kortól 60-ig évente megy valaki, az más jelentős sugárterhelésnek minősül. Nem kizárt, hogy pont attól lesz majd baj.
2023. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es! Igyàl Cickafark-teàt! Segit a fàjdalom ellen! Esténként 6 hétig langyosan elkortyolgatva egy nagy bögrével. Aztàn 1 hònap szûnet és ujra megismételheted a kùràt.
2023. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!