Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes ultrahangra...

Mikor érdemes ultrahangra menni? Budapesten milyen kórházat, orvost ajánlotok? Ugyanoda kell járni végig? Magánkórház vagy állami? Milyen vizsgálatok, stb. várnak rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 napja teszteltem pozitívat. :))

Tapasztalt anyukák, kismamák, hozzátok lenne néhány kérdésem. Mi a menete ennek, :) Mikor érdemes ultrahangra menni? Budapesten milyen kórházat, orvost ajánlotok? Ugyanoda kell járni végig? Magánkórház vagy állami? Milyen vizsgálatok, stb. várnak rám?


2019. aug. 22. 13:10
 1/5 VeDi84 ***** válasza:
62%

Szia!

Nem érdemes túl korán orvoshoz menni, mert pl ha még nincs szívhang, akkor csak idegesíted magadat. 7-8 hetesen érdemes, akkor már tutira meg tudják állapítani a terhességet. Aztán azzal a papírkával el kell menni a területileg illetékes védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvet.

3-4 kötelező vizsgálat vam, ha jól emlékszem : 12 hetesen, 18 hetesen, 24 hetes korban terheléses cukor, és talán 32 hetesen. Ha magán dokihoz jársz, akkor ő kb havonta látni akar. Van orvos, aki uh mellett manuálisan is vizsgál, hogy nyílik - e a méhszáj.

Én ugyan nem budapesti vagyok, de a SOTE ll-n szültem. Nagyon szimpatikus volt a kórház, az, ahogy a szüléshez álltak. Orvosomat nem ajánlom (bár ő csak szüleszt ott), viszont volt szerencsém az ügyeletes orvoshoz, aki megmentette a fiamat, ő pedig Lintner Balázs. Ha lesz Kistesó, akkor ő nála fog születni.

Magán kórházat nem választanék, nekem nwm ér annyit, hogy több százezret kidobjak rá, de mindenkinek más a fontos. Én szerettem az 5 ágyas szobát, nagyon jó társaság volt, azóta is tartjuk a kapcsolatot, és ha mégis magányra vágyik a kismama, akkor a SOTE - n is van 1 vagy 2 ágyas szoba.

Boldog babavárást!

2019. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Valld be, hogy csak gratuláltatni akarsz magadnak. Nincsenek barátnőid, barátaid, ismerőseid, akikkel ezt megbeszélhetnéd? Mi mégis honnan tudnánk, hogy neked belefér e pl egy Duna Medical Centeres orvos és szülés, vagy sem? Magánkórház vagy állami...Azt is megkérdezed majd, hogy természetes úton vagy császárral szüljél e? Amikor én teherbe estem, eszembe nem jutott volna ide kérdést kiírni. Ha meg ennyire magányos vagy, akkor sajnálom.
2019. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jesszus!😂 Kedves második hozzászóló! Nagyon intelligens vagy!😄 De jót nevettem, feldobtad a napomat!😄 Köszi!

Kedves első! Nagyon köszi az értelmes választ.😊

2019. aug. 22. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Hű, még mindig meglep, hogy mennyire rosszindulatú emberek veszik a fáradságot, hogy begépeljenek egy ennyire semmitérő választ.


Kérdező, erre nincsenek szabályok. Neked kell tudnod, hogy mit szeretnél, és mit tudsz vállalni. A "kötelező" (ezekre sem kényszerít senki) vizsgálatokra, amiket az első írt mindenképpen érdemes elmenni. Ezen kívül te döntheted el, hogy szeretnéd-e gyakrabban ellenőriztetni magatokat, elmész-e babamozira, extra szűrésekre, stb.

Van, amiről nem döntesz, hanem majd alakul magától. Pl. a 12. heti genetikain kaphatsz olyan eredményt, ami miatt úgy döntesz, hogy további szűréseket kérsz.


A kötelező vizsgálatokon kívül minden fizetős és magán orvosnál történik. Tehát ha szeretnél gyakrabban menni, keress egy magán orvost. Terhesgondozást és szülést nem minden nőgyógyász vállal, és nem akármikor. Érdemes a terhesség első felében eldönteni, hogy kit szeretnél, főként ha szülésre is fel akarod kérni.


Ha magánkórház is szóba jöhet, elsőre az árlistákat nézd meg. Ha neked ez fontos és anyagilag belefér, akkor nyugodtan választhatod ezt is. A sok nyilvánvaló előny mellett hátrányai is vannak, pl. nincsenek mindenféle ellátásra felkészülve ezek a kórházak. Ha neked vagy a babádnak olyan baja van, amit helyben nem lehet kezelni, akkor így is úgy is államiba kerültök.

2019. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Gratulalok a babahoz!


En 2,5 eve stultem a SOTE II-n,tenyleg nagyon jo a korhaz,nekem tetszett,a banasmod is,oda figyelnek a tisztasagra is.

Szerencsere az en dokim aki csaszarozott,az "nyugdijba" ment,hala az egnek,de vannak ott ezenkivul nagyon jo orvosok.

En nagyon szerettem azt a korhazat,a szobak is rendezettek es a szobatarsak is jok voltak.

En oda fogok visszamenni szulni jovore a 2.babaval.


Magankorhazat is lehet,ha van ra annyi penzed es nem sajnalod ra.

Az is jo mert kb kinyalj.k a fenekedet,egyik ismerosom meselte o is maganba szult.


Ultrahangra valoban 6.het utan,a szivhang miatt,ha elobb mesz ugy is visszarendelnek 6.vagy 7.hetre a szivhang miatt.


Vizsgalatok viszont lesznek boven,nogyogyaszati vizsgalatok,kenet minta levetel,ultrahangos vizsgalatok,vedonoi vizsgalat,elmeletileg ott is fogjak nezni a szivhangot,nekem neztek,sulyt mernek,csalad tortenetet kernek,betegsegek ilyesmik.

Cukorterheles 1x,vervetelek es laborvizsgalatok.

Asszem en voltam kardiologian(remelem jol irom) es volt nst,a vege fele sokszor.Majd a nogyogyasz nezni fogja a mehszajat,a babat ott majd elmond mindent.

Az orvos majd megmondja hogy kb mikorra varhato a baba.

Asszem ennyi,igazabol tobbre nem emlekszem.


Nezz utana a korhazaknak,hogy kinek mi a velemenye,tapasztalata,kinel szultek vagy kit ajanlanak.

Van ha jol tudom facen oldalak hogy pl sote II.n szultem/szulok,vagy Szent Istvanban stb..ott megtudsz sok mindent kerdezni.

2019. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!