Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban addig terhelik a...

Valóban addig terhelik a kismamát meg nem sikerül a glükózös terhelés és ha nem sikerül akkor nem lesz meg a vizsgálat? többi lent

Figyelt kérdés

Ma olyannal szembesültem, miután 4x is kihánytam a glükózos vizet, hogy jövő héten megint mehetek. Mikor kérdeztem, hogy meddig kell csinálni ezt, az volt a válasz, amíg nem sikerül, ki kell bírni, nem óvoda ez. Majd mutattam, hogy saját reggelis laborom sem fényes, szembe nevetve félre söpörték, hogy ez semmit nem ér csak a terheléses. Majd mikor megkérdeztem, hogy mi lesz ha még megint nem sikerül? Flegmán a válasz az volt, akkor magának ez a vizsgálat nem lesz meg. Lassan már hetente megyek és rosszul vagyok egész nap.


(Gyomorszűkítő műtét miatt csak 2dl bírok meginni, de itt folyton 4dl itatnak velem, hiába mondom, hogy nem bírok annyit. Sőt a doki is kinevetett, hogy "akkor maga hogy akar meginni 4dl-t". Komolyan mondom dűhítő néha a hozzáállás.)


2023. szept. 11. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Én miután elküldtem őket melegebb éghajlatra otthagynám őket a p-be. Amúgy sztem a gyerek akkor is meg fog születni, ha nem sikerül a terheléses teszt.
2023. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem is mennék. komolyan mondom. Ilyen trógereket.
2023. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy ne tudnák kevesebb vízben feloldani, ha az a gond. Nem is értem, a 4 dl rengeteg, én annó egy papírpohárban kaptam, max másfél decit.
2023. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Legszívesebben azt tenném. De saját érdekem is és a babámé is. Csak kíváncsi lennék, hogy más is járt-e így.


(Ez csak költői kérdés... De komolyan így terelik az embereket a magánrendelések felé? Akkor minek fizetünk tb-t?


Csak azt veszem észre, hogy nem foglalkoznak velem megint. Tavaly 3-4 hónapig 2 szakrendelésen voltam epe miatt, ami ráment a hasnyálmirigyemre és a májamra (6 szakorvos küldött el belgyógy-sebészet! úgy hogy 2-2 hétig bent feküdtem, de még infúziót se kaptam, besárgultam, véres vizelet, 40 fokos láz), mikor életmentő műtétem volt egy másik megyében, mert itt azt mondták, hogy jelentkezzek a 2 éves várólistára. Ott tb alapon elláttak, mert aznap megmondta a doki, hogy "hetekben mérjük az életét".)


Most komolyan, ha az ember akar valamit menjen magánba...?! És akkor mikor már azt mondja az ember, hogy elég, akkor gondatlan és nem gondol a gyermekére... pedig csak arra gondolunk!...

2023. szept. 11. 12:05
 5/16 A kérdező kommentje:

#4


kórházban, volt hogy ki volt készítve, ha meg előttem keverték be, azt mondták "ez a protokoll"...

2023. szept. 11. 12:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg hagyd a francba, és ha gondolod, diétázz, abból baj biztos nem lesz, és azt a doki orra alá dörgölheted, hogy te mindent megteszel.
2023. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt már meg sem hallotta, mikor mondtam, hogy elkezdem mérni a cukrom és diétázom. Nem is reagált rá, csak annyit, hogy arrébb lökte a reggelis laborom. (Benne vagyok már ilyen csopikba és edukálom magam a témában.)
2023. szept. 11. 12:12
 8/16 anonim ***** válasza:
Annyira szarok és nemtörődöm az orvosok, fel kéne pofozni őket. Még jó hogy fogadalmat tettek.
2023. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Azzal nem értek egyet, hogy flegmák, de most úgy őszintén mit tudsz vagy mit tudnak csinálni? Akkor nem lesz ilyen vizsgálat és kész, akkor most mi van? Amúgy van erre egy másik módszer is, tejjel meg zsömlével azt hiszem, de nem tudom hol van ilyen, sajnos az IR-t máshogy nem lehet vizsgálni.
2023. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


Tejes zsömlés vizsgálatomat söpörték félre. Én értem, hogy az nem olyan mértékű terhelés, mint a 75g glükóz. Csak a zsömle + tejnél is már rossz értékeim vannak. Ergó, ha nem megy a glükózos terhelés, akkor nem csinálnak velem semmit a zsömlés vérképem ellenére sem. Még diétára se fognak. Azt mondják, én nem vagyok hajlandó alávetni magam a terheléses vizsgálatnak.

2023. szept. 11. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!