Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hányan küzdünk Miteszerek...

Dzseni5555 kérdése:

Hányan küzdünk Miteszerek ellen és Pcos?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 hónapja voltam nő dokinal pcos volt a diagnózis irt fel Cypromix tablettat már a második havit szedem. De semmi változás nincs az arcamon tele vagyok miteszerrel bele sült undorító miteszerekkel. Kozmetikushoz járok gyerekkorom óta nyomkodasra minden második hónapban meg kell szenvednem vele hogy szinte veresre van nyomodva az arcam.. majd szégyenkezve be menni dolgozni hogy tiszta vörös az arcam és seb gyógyító kenocsokkel kell kennem az arcamat egy hétig. Gyűlölöm…. Félreértés ne essék nem zabalok chipset meg stb zsíros kajakat! Valakinek egyáltalán használt e ez a Cypromix miteszerekre??? Mert én csak a pattanasok eltűnését tapasztalom!

2023. szept. 14. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. mindenen változtatnod kellene.


A Cypromix hormonális problémákból eredő cisztás pattanásokra való, amit maximum kb. 6 hónapig szoktak ajánlani szedni.

A helyedben elmennék egy mások nőgyógyászhoz is, aki ír fel normális gyógyszert kifejezetten PCOS-re, valamint elmennék bőrgyógyászhoz is, ahol pedig kapnál aknéra való vényköteles tablettát (pl. Roaccutan). Vény nélküli például az Akneroxid krém. Ezek mind pattanásokra vannak.


De azért hozzátenném, hogy a mitesszerekkel is megkereshetnél egy másik kozmetikust, mert nem normális, hogy napokig piros az arcod, és nem normális, hogy mindenhol vérzik! Ne higyj annak, aki szerint meg kell szenvedni érte.

Azt is hozzá tenném, hogy mitesszerei mindenkinek vannak, csak van akinek bizonyos okból több van.


El kellene kezdened egy bőrápolási rutint is. Ezt minden nő csinálhatja, nem kell hozzá semmilyen betegség. Nekem alig van mitesszerem alapból is, de teszek is érte, hogy még annyi se legyen!

Tudatos bőrápolók klubja facebook csoport, okosszepseg instagram oldal.

Kell neked egy jó kis lemosó, hidratáló, hámlasztó és egy fényvédő, hogy ne maradjon heges, foltos az arcod a pattanásaid után.

Bemész a DM-be és leveszed az előbbieket a polcról. Na de nem ám a színes szagos, csillámos, barackmagos dolgokat!


Írok példákat.


Geek&Georgous - Jelly Joker arclemosó (reggel, este)

Geek&Georgous - Happer Barrier hidratáló (reggel, este)

Elyn's Lab - szalicilsav (ez a hámlasztó szérum) (heti 3x este)

Beauty of Joseon - Relief Sun Spf50+ - fényvédő, nappalra


Természetesen más is jó, de érdemes a következő márkákból válogatni, amik a DM polcain mind megtalálhatóak:


Geek&Georgous - hidratálóik, lemosóik jók

Elyn's Lab - szalicilsavja, retinolja, lemosói és hidratálója is nagyon jó

Beauty of Joseon - fényvédője nagyon jó

Pem Delian - ennek is jó kb minden terméke (hidratálók, lemosók)

Revox - a fényvédőjét sokan szeretik, szérumokból is rengeteg van nekik

The Ordinary - szérumokban 1000+ lehetőség szintén

2023. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pcos-re irtak fel a Cypromixet cisztas pattanasaim van de 2 hónapja szedem és 0 valtozas. Ugyanúgy miteszeres az arcam. Voltam bőrgyógyásznal is irtak fel tenutan kapszulat akneroxid zynerit ezeket már próbáltam ezek sem segitettek. Fekete szappant hasznalok de amiket írtál ki fogom próbálni
2023. szept. 14. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Kozmetikusként írom, hogy keress másik kollégát. Nálam sose ment el úgy senki tisztítás után, hogy piros lett volna az arca, nem, hogy még napokig sebes is... Tudom, hogy vannak sajnos ilyenek, de nem mindenki úgyhogy keress mást. Egy gyógyszer ezen nem fog segíteni, csak a szervezetedet terheled vele.


Ami termékeket pedig az első válaszoló írt nem jók szinte semmire. A bőrtípusodat kellene kezelni, ezek pedig nem arra valók.

2023. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!