Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS és diszbiózis fogamzásgát...

PCOS és diszbiózis fogamzásgátló tabletta után?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, aki járt már hasonló cipőben, mert nem hinném, hogy egyedüli lenne a problémám sajnos.

Kb. egy évig szedtem Mirabella fogamzásgátló tablettát, de erős és gyakori migréneket okozott, így abbahagytam. (Mivel korábban is volt aurás migrénem, nem is szedhettem volna, de az már más kérdés, az akkori doki miért nem figyelmeztetett erre).

Március-április környékén tettem le, sajnos a ciklusom azóta se lett rendszeres, bár tudom, hogy fél évig ez még "normális". Most legutóbb 38 napos ciklus után 2 napig volt vérzésem (előtte 41 napos ciklus volt), első nap szinte egészben távozott a nyálkahártya, de legalábbis min 2 centis darabokban....

Ami jobban aggaszt, hogy elég sok PCOS jellegű tünet jelentkezett azóta, pl. hízás, amit semmilyen módszerrel nem sikerül leadni, szőrösödés állon, bajuszvonalon, hajhullás. PMS tüneteim is erősödtek. Emellé krónikusan puffadok, gázosodok. Gasztros SIBO-t állapított meg nyár elején, egy antibiotikum kúra rövid időre segített, de visszatértek a panaszok, és úgy tűnik a tejtermékek még inkább fokozzák.


Szóval jött minden, mint a búcsúban, jövő héten kezdem a kivizsgálást nőgyógyásznál, de szinte biztos, hogy a fogamzásgátló borította úgy fel a hormonháztartásom, hogy hozott magával minden mást. Kíváncsi lennék, hogy akinek hasonló okokból voltak ilyen panaszai, sikerült-e helyrehozni, csökkenteni a tüneteket?



2023. szept. 19. 09:42
 1/4 anonim válasza:

Szia.

Követném a kérdésed és kiváncsi vagyok neked mit fog az orvos mondani. Augusztus elején hagytam abba a mirabellát 8 év után...

Azóta menstruációm sehol..

Én októberben megyek nőgyógyászhoz.

2023. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászati UH megerősítette a PCOS gyanút, tipikus gyöngysoros a petefészkem, de a doki szerint nem súlyos, sokkal durvább feltorlódást is látott már.

Viszont a fogamzásgátlóval nem hozná összefüggésbe, valószínűleg előtte is létezett már ez a probléma, amit a gyógyszer elfedett. Endokrinológus felkeresését javasolta, így a következő lépés egy jó doki találása, mert sajnos hiába voltam terheléses cukor vizsgálaton pár hónapja, mind a gasztros mind a belgyógyász legyintett az eredményre, csak az éhgyomori eredményt nézték, ami megfelelő. A kiugró 60 és 120 perces értékkel nem foglalkoztak pedig lehet IR áll a panaszaim mögött. És ezek magán orvosok voltak...

A barnázás és rövid, nagy darabos menszesz nem kóros, ami gondot jelezhet az a rendszertelen, hosszú ciklus, UH-n látott petefészek és hajhullás, szőrösödés, ami a férfi hormon túlsúlyt jelenti.

Remélem sikerül minél előbb jó dokit találnom hozzá, aki komolyan is veszi a problémát. Addig is várom mások tapasztalatait, ha nem is teherbe esés volt a cél, hogy sikerült rendbe hozni? Első körben D vitamint és barát cserje kapszulát javasolt a nődokim, de a többi endokrinologusra bízza.

2023. szept. 29. 12:28
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy kis friss infó, mivel sikerült endokrinologushoz is eljutnom. Még tavasszal volt egy terheléses cukorvizsgálatom, annak értékei alapján szerinte enyhe IR. Pajzsmirigy értékem rendben van, így a hajhullást nem ennek a számlájára írná, de igazából csak az IR-rel foglalkozott inkább, plusz a cukorbetegség kockázattal, mivel családban fordult elő. Metformint írt fel. A PCOS-sel, szabálytalan ciklussal is csak annyit foglalkozott, hogy a fogamzásgátló után lehet 1 év is mire helyreáll, de a Metformin ebben is tud segíteni. Diéta és rendszeres sport mellett fogynom kellene elvileg így, majd fél év múlva kontroll és meglátjuk...


Nem tudom, nem érzem egyelőre teljesnek, az újabb gyógyszer gondolata picit aggaszt, a mellekhatas is elég ijesztő. Furcsállom, hogy semmilyen egyéb hormonvizsgálatot nem kért, progeszteron vagy bármi. Aki szedett már IR-re ilyet, mi volt a tapasztalata? Többi panaszt is megszüntette, ciklus helyreállt?

nov. 9. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:

"az akkori doki miért nem figyelmeztetett erre"

A betegtájékoztató figyelmeztetett rá.

nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!