Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan vegyem rá anyum, hogy...

Hogyan vegyem rá anyum, hogy tampont használhassak?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok, elég fiatal és anyum szigorú. Nem szeretném ezt az egészet a háta mögött csinálni, inkább őszintén megbeszélném vele. Ő úgy tartja, hogy nem szűz lányoknak való, fertőzést kaphatok, ha sokáig van bent. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mit mondjak neki és mikor? Nagyon megszeretném őt győzni.

Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat.



2023. szept. 26. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Anyukad buta mint a fold es/vagy valami tanyan nevelkedett ahol nem volt elerheto se net, se semmi es konyveket is val'szeg csak akkor latott amikor felvagta oket wc-papirnak.


Vannak kifejezetten kismeretu tamponok is, es ha betartod a hasznalatahoz fuzodo szabalyokat azaz idoben csereled, odafigyelsz a higieniara, akkor semmivel se fertozesveszelyesebb mint egy betet.

2023. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ja, amugy meggyozni ugysem fogod, szoval vagy a betetre kapott penzbol vegyel tampont, vagy ha nem eleg ra, kerd meg valamelyik felvilagosultabb rokonodat hogy segitsen.
2023. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Sosem értettem az ilyen szülőket. Miért kell ilyen témákat ennyire hülyén kezelni. Azt használd ami neked kényelmesebb, meggyőzni szerintem az ilyen embert lehetetlen. Tudom szörnyű, hogy titokba kell, de nem igazán tudsz mit csinálni.
2023. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Egy fokkal jobb sztori mint amikor hetente szüzen mész nőgyógyászhoz. De még próbálkozz.
2023. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem teljesen értem, hogy ezen mit kell megbeszélni anyucikával. A menstruáció a legszemélyesebb magánügy, nem is tartozik se rá, sem senkire, hogy hogyan menedzseled.
2023. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen, fertőzést kaphatsz, ha sokáig van bent, ebben igaza van anyukádnak, és pont ezért, miért tartanád bent több ideig, mint az ajánlott? Mármint, ez mindennél így van. Meg van a használati utasítás. Nyilván ha a dolgok használati utasítását betartod, akkor csökkented az esetleges szövődmények kockázatát. Miért tartanád az ajánlottnál több ideig bent? Szóval ez a "fertőzést kaphatok, ha sokáig van bent" indoklás eléggé nagy butaság, mert nyilván nem fogod bent hagyni olyan sokáig.
2023. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

#5 amikor tizenéves voltam még nálunk is anya vette a betétet/tampont, nem csak a sajátját, de a miénket is. (Én+két tesóm)

Ugyanúgy mint a tusfürdőt és a vizet.

2023. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami olyan helyzetben vagyok, mint a #7-es. Anya szokta venni, de ha nem tudom vele megbeszelni, akkor valoszinuleg magamnak fogom megvenni. Mindenkinek nagyon köszönöm amúgy a válaszokat.
2023. szept. 27. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

#7 vagyok, a sok buta barom le is pontozott cserébe. Tegye már fel a kezét, aki 13-14-15 évesen külön kapott "betétpénzt" és elment vele a boltba, nem a nagybevásárlás keretében megvette a család, ami kell. (Tej, kenyér, vécépapír, zsebkendő, anyukának, lánygyerekeknek betét/tampon.)

A zsebpénzzel meg ne jöjjön senki, azt nem arra adják a szülők, hogy az alapvető higiéniai szükségleteidet kielégítsd vele. A fogkrémemet se a zsebpénzemből vettem hanem anya hozzácsapta a nagybevásárláshoz.

2023. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Eltűnt a válaszom sajnos...


De leírom mégegyszer. Csak akkor használj tampont,ha van olyan rugalmas a szűzhártyád,hogy ki is tudod venni!


Előtte csap alatt nézz meg egyet,mekkorára nő a víztől. Nehogy utána meglepetés érjen a kivételnél!

2023. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!