Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes vagyok? Mire utalhatnak...

Terhes vagyok? Mire utalhatnak ilyen jelek? 23L

Figyelt kérdés

Rettegek a terhesség gondolatától és attól is, hogy a teszt pozitívat fog mutatni és kiderül...


Hallgató vagyok egyetemen, tervezgetek. De nem tudom mit tennék ha terhes lennék. Megcsinálni a tesztet eszméletlenül félek, de már megvettem.


Számomra hihetetlen, mert mindig védekeztünk gumival. Nélküle Soha.


Emellett össze-visszás a menstruációm, hormon-rendellenesség miatt. Viszont, elértük, a nagyjából stabil állapotot minden hónapban kb.


Nekem menstruációkor napokkal előtte nyilall a mellem, és a hasamban fura érzés.


Most is ez van, de már majdnem 3 hete... A mellem mintha megnagyobbott, sajog is, de nem jobban, mint mensi előtt szokott. Derekék tája is fáj...


Esetleg a stresszre reagálok, mert szakdogára készülök? Vagy valószínű, hogy csupán hormonális dolog már megint??



2023. szept. 30. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Stressztől simán lehet.


Az agy nagyon sok mindent kontrollál, régen volt olyan kórtünet, hogy álterhesség, több hónapos terhes nőkről derült ki, hogy csak beképzelték.(terhességi teszt alkalmazása során lényegesen kisebb a száma az álterhességeknek). Írd majd az eredményt! :)

2023. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugi, reggel csináld meg. Ráérsz akkor stresszelni, ha véletlen pozitív, bár én kétlem.
2023. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kitana. ***** válasza:
100%

Lehet stressz, de ha 3 hete ez van, akkor gondolom lassan aktuális lenne a következő menstruációd, ha félsz a teszttől, akkor várd meg azt, bár megjegyzem, a stressztől az is késhet. De ha véletlenül terhes lennél, az nem múlik el attól, hogy nem csinálsz tesztet🤷‍♀️ Szóval akár azt is elintézheted holnap reggel, hogy ne kelljen még x ideig paráznod.

(Nem teljesen világos, hogy most késik-e 3 hete, vagy csak tüneteid vannak.)

2023. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát kicsit túlkerekítettem... úgy minimális késéssel vagy hamarabb szokott hónap eleje - közepe fele jönni. Szerencsére a gyógyszerekkel stabilizáltuk a PCOS-t nagyon nagy részt hála égnek!


Hát úgy most nem gondoltam bele, de akkor kb. másfél hete késik kerekítve kettő hete...


Szét vagyok esve, szakdoga, terhes vagyok e már számolni sem tudom mikor jött meg kb... de nagyon fontos a szakdoga és ez a kettő hogy terhesség meg szakdoga meg bizonytalanság megőrít...

2023. szept. 30. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez elsősorban stressz gyanú... na be van állítva a gyógyszer, és működik régóta, kicsi az esély, hogy hirtelen 23 évesen leállna, meg vannak rá más gyógyszerek, és nőgyógyszához szinte kötelező járni ilyenkor, biztos szoktál menni.



Elég sokan vannak így. Mármint, hogy jön a zh meg vizsga, államvizsga nemrég volt szex és késik, terhes vagyok. Én véleményem, hogy a szakdoga, mivel azon valóban sokminden múlik, stresszelsz. Nem ez az első. Szerintem valahogy nyugtasd magad.

2023. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2023. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!