Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudok enni mit csináljak?

Nem tudok enni mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval 18 éves vagyok es kb 13 éves korom óta küzdök az evéssel. Sose voltam duci se teltebb mindig ilyen kis vekonyka voltam de mindig is izmos.

5.be elkezdtek szekalni h korver vagyok(ami nem volt igaz) de hallgattam rajuk azota vagyok ilyen helyzetben. Imádtam enni mindig is.De mát több éve szenvedek mert evés után mindig hányingerem lesz, vagy akar ki is hanyom. Es ez olyan h osszeugrik a gyomrom es igazából stressghányás. Mert előtte nagyon jóizűen eszek aztan meg rosszul vagyok pedig soha nem eszem túl magam direkt. Inkább többször eszem kevesebbet.

Es most eljött a 12.-es lettem es egyszerűen nem tudok enni mert annyira stresszes hogy kívánom az ételt oda ulok es hányingerem lesz.

Ha eves kozbe elvonom a figyelmem(sorozattal, beszélgetéssel) akkor nincsen baj. Egyedul is szeretek enni. De emberek kozott meg csaladi korben sem megy

Járok pszihologushoz ahol errol is van szó

De esetleg akivel volt mar ilyen mint velem te/ti mit csináltatok?



2023. okt. 1. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Hány kg vagy?

Egy két nap koplalástól nem lesz bajod,de ilyenkor nem szabad túlenni magad utána mert árt q gxomornak.

Könnyű és tápláló kajákat egyél, mint pl puffasztott rizst abonett kenyér. Ezeket szerintem nem fogod kihányni.

Keveset egyél sokszor és olyat amit nagyon szeretsz, tehát ilyen comfort foodokat.

2023. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
40 kg vagyok
2023. okt. 1. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Menjél orvoshoz, mert kórosan alacsony a testsúlyod, emellett étkezési zavarral küzdesz.


Muszáj feltárni az okokat és elkezdeni akár mesterségesen táplálni, mielőtt tovább fogysz és meghalsz.

2023. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keresd a comfort foodjaidat! Nem arra gondolok amit időnként iszonyat megkívánsz aztán bűntudatot érzel… inkább olyanra első körben (!) ami után nem érzed magad rosszul/nincs bűntudatod. Lehet ez valami egészséges, akár folyekony, tápláló, magas tápanyag tartalmú (ezért plusz pont jár!)

Legyen szó egy protein shakeről, levesről, gyümölcsről, bármi amitől egészségesnek érzed magad!

Semmiképp se arra helyezd a hangsúlyt hogy ENNEM KELL MOST ÉS AZONNAL, hanem próbáld magában tudatosítani hogy neked miért lesz jó, ha eszel. Hogy tápláló, hogy ha mozogsz később milyen szépen fog beépülni az a szervezetedbe, hogy milyen jó hogy energiát ad stb…

Próbáld kitapasztalni hogy mire reagálsz jobban mentálisan: pl: kisebb adagok, könnyebb ételek, különböző állagú dolgok

Bonusz tipp; szedj vitaminokat, ezzel is pótlod ideiglenesen amire a szervezetednek szüksége van.


…és a legfontosabb, hogy ha 1-1 ételnél már komfortosan érzed magad, szépen lassan próbálj meg visszavezetni az étrendedbe mindig egy új ételt. Nyilván lesznek hatra lépések és hullámvölgyek, de ez normális.


Járj továbbra is szakemberhez, és kitartást, jobb lesz majd a helyzet!

2023. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!