Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlótól lehet...

A fogamzásgátlótól lehet szorongani és depressziósnak lenni?

Figyelt kérdés
Amint abba hagyom elmúlhatnak ezek a tünetek, mondjuk egy hónap után?

2023. okt. 1. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos előfordulhat. Én észrevétlenül csúsztam bele az évek alatt. Mindig ráfogtam valamire a sötét gondolatokat (néha volt is oka, mint apu halála után) és folyamatosan morcosabb lettem és egyre inkább kezdtem elveszíteni önmagamat. Öt év után elkezdett minden hónapban migrén gyötörni, akkor a nőgyógyásszal meg a férjemmel egyeztetve abbahagytam és pár hét múlva észrevettem, hogy nagyot változott az általános közérzetem és a hangulatom. Kevésbé voltam stresszes, pedig a munkám ugyanolyan volt, mint az előtte lévő hetekben, kevesebbet morogtam, kevésbé kaptam fel a vizet. A férjem is megjegyezte, hogy mintha újra 18 lennék, mindig jó a kedvem és könnyebben átlendülök a gondokon.

Szóval összegezve igen, okozhat hangulatingadozást, vagy akár hosszútávon komolyabb mentális problémákat is súlyosbíthat. Nem azt gondolom, hogy önmagában a bogyó okozza, hanem azt, hogy kihangsúlyozza.

2023. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat, én kb olyan féléve érzek megmagyarazhatatlan rossz közérzetet szorongást, lehangoltságot, amiket ilyen szinten sosem én is mindig úgy voltam vele csak azért vagyok ilyen mert ez történt, de majd jobb lesz aztán nem lett persze majd elmegyek orvoshoz és vele is megbeszelém a dolgaim de jól esett hallani úgy mond hogy emiatt is felerősődhetnek a tünetek. Remélem te azóta amióta nem szeded jobban vagy akkor vagy miújság azóta veled?☺️
2023. okt. 1. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Sajnos igen, nem mindenkinek vàllik be! Van hormonmentes fogamzàsgàtlàs. Réz spiràl, fiatal nôknek is fel lehet tenni.
2023. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a gyors választ☺️elég ijesztő mellékhatásai vannak.
2023. okt. 1. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

A mellékhatások közt szerepel.

Viszont mindenképp érdemes elgondolkodni azon, hogy valóban a gyógyszer okozza-e vagy a "megmagyarázhatatlan szorongás" valójában megmagyarázható.

2023. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, nekem is volt benne részem sajnos.


Eleinte amikor szedtem 3 évig semmi mellékhatást nem tapasztaltam, majd kihagytam 2 évet és ismét elkezdtem szedni, de csak egy évig bírtam. Egyszerűen mindenben a rosszat láttam, heti 2-3x biztos sírtam és tényleg azt hittem már komolyabb bajom van, majd abba hagytam a fogamzásgátlót és rá egy-két hónapra mintha más ember lettem volna, sokkal többet nevettem, nem tudnám megmondani mikor sírtam utoljára, holott régen tényleg heti program volt.


Ui.: én a fogamzásgátló abbahagyásával a nasikat sem kívántam többet :D

2023. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat☺️nagyon sokat jelent, hogy más is ilyet tapasztalt én is azt hiszem komoly baj van velem mert nagyon nem érzem jól magam a bőrömben persze ha nem javul az abbahagyás után sem akkor mindenhova is elmegyek hogy újra jól legyek és soha többé nem szedem🥹
2023. okt. 2. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!