Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez valóban csak klimax?

Ez valóban csak klimax?

Figyelt kérdés

Betöltöttem az 50-ik élet évem.

Eddig műtöttek már kétszer mehtest polip miatt.A menstruáció sajnos nagyon össze vissza jön,utóbbi időben csak pecsételes,ami azt jelenti napi egy betét elegendő..igen ám ez tart két hetet aztán elmúlik és pár nap után újra kezdi az egészet.Kaptam időpontot orvoshoz,de várni kell sajnos.

Nagyon félek mert már vas és verhianyos vagyok,3-as a vasam.

Endokrinológus nem végzett vérvételt,azt mondta nem akarja ezzel a költséges vizsgálattal terhelni az egészségügyet.

Régen a norcolutot szedtem ,most magamtól nem merem bevenni ,háziorvos slinda 4 mg tablettát írt, állítólag azt sem szabad vizsgálat nélkül.Meddig várjak amíg verzek folyamatosan és a nőgyógyászaton tavaly is csak annyit mondtak az klimax amin túl kell esni . Értem én,de a vas és verhiany aggaszt

Régen mióma is volt ,ami szinte teljesen össze zsugorodott.

Klímax valóban okozhat ilyet?



2023. okt. 8. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Jó nagy paraszt volt az endokrinológusod.


Egyébként vannak kifejezetten menopauza szakrendelések. Lehet érdemes lenne felkeresni egy ilyet.

2023. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én már ezen túl vagyok, már mint a menstruációs részen, jó ideje nincs már.

Nekem is vashiányos vérszegénységet okozott, főleg, mielőtt megszűnt volna, ömlött belőlem a vér, amikor meg volt.


Viszont: van egy nagyon jó módszer, amivel meg lehet szüntetni a felesleges vérezgetést, (mellesleg nincs is mellékhatása, mivel növényi anyag), és pedig a szójalecitin (vagy csak simán lecitin). Ez növényi, női hormon (ösztrogén) utánzó anyag, és nagyon hatásos tud lenni.

Bármelyik drogériában kapható.


Például ez: [link]

2023. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó : és ha ösztrogén dominancia van? nem nézi senki sem ...Ugyanez volt neked is?
2023. okt. 8. 14:32
 4/11 A kérdező kommentje:
1/3 anonim:Erre nincs olyan rendelés ,az endokrinológus az egy nulla sajnos
2023. okt. 8. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:

1


Soha nem hallottam még menopauza szakrendelésről. Budapesti vagyok, itt biztos van. De hol?

2023. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pl a Margit kórházban van. Ha csak nem szűnt meg azóta.
2023. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6


Köszönöm!

2023. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ösztrogén dominanciád van, akkor arra nem jó. Ez magától értetődik.

Egyébként ezt labor lelettel alátámasztották? Már mint a domináns szintet.


Maga a menopausa jár azzal, hogy leállnak a hormonok, és nővényi hormonnal lehet enyhíteni, csökkenteni, vagy akár megszüntetni a tüneteket. Nekem pl. hőhullámom is ritkán van, és a lecitint sem folyamatosan szedem.


Klimax a miomát csökkenti, ez teljesen normális.

2023. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

1. Mikor volt a méhtest polypod? Ha egy éven belül nem készült szövettan és vérzészavarod van, akkor bármilyen kezelés előtt kötelező a mintavétel!


2. Teljesen felesleges hormonvizsgálatot végezni, mert nem jutsz vele előrébb. Azt fogja mutatni, hogy kezd emelkedni az LH meg az FSH, de azt, hogy ez az állapot meddig tart és mikor fog végleg elmaradni a vérzés, nem fogod belőle megtudni.


3. Az "ösztrogéndominencia" valami baromság, ami mostanában annyira nagyon divatos, csak nem tudom, miért. Az, hogy a menopausa környékén egy relatív ösztrogéntúlsúly alakul ki, az teljesen élettani dolog, hiszen egyre több lesz az anovulációs ciklus, amikor nem termelődik progeszteron. Aztán majd mikor kimerül a petefészek és beáll a menopausa, akkor meg ösztrogénhiány lesz.


A kezelésre több dolog is lehetséges (de bármelyiket csak akkor szabad alkalmazni, ha egy éven belüli szövettani leleted van). Fel lehet rakatni pl. egy hormonos spirált, ami elvékonyítja a nyálkahártyát, megszünteti a vérzészavarokat (és a vérzést is), csökkenti a vérszegénységet.

A Slinda is lehet megoldás.

2023. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez igen a terhesség nélküli, menopauza lesz. Nőgyógyászhoz kell fordulni. Nődoki meg mondja, hogy mi van mit szedhetsz. Reklámoznak a tévébe sok menopauza, változókor gyógyszereket
2023. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!