Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a hajam 80%a kihullott,...

Ha a hajam 80%a kihullott, van esély rá hogy visszanő?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Mar az egész fejbőröm látszik, ráadásul zsíros is, hiába mosom 2 naponta, így meg még jobban latszik a fejbőr. Elég gáz már sajnos a helyzet. Szerintetek ez visszanőhet? Vagy kihullik a maradék és ennyi, kopasz leszek.?

Az hogy mi a bajom nem tudni. Az arcom is pattanásos amúgy



2023. okt. 10. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Voltál endokrinológusnál?
2023. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Valami betegséged lehet,amit laborokkal meg minden szral kikel deríteni.

Az is lehet hogy vitaminhiány,egy labort ez is megér.

Vagy stressz.

Míg kiderül addig is próbálj váltani sampont,szedjél biotont,rozmaringolaj meg hasonló dolgok is csak jól jönnek.


Ezzel sokat nem érsz de legalább míg kiderül mi a gond talán lelasitod a folyamatot.

2023. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló , de nem ennyire durva nálam a szitu.

Pajzsmirigy értékem rossz lett.

Holnap megyek ultrahangra.

Állitólag ez okozhat hajhullast.

2023. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. Voltam, azt mondta PCOS, de nincs 1 db cisztam sem, inzulin is jó, szóval nem értem mire alapozta ezt.


2. Laborjaim jók. Vitaminokat szedek amúgy, de a laborom szerint amúgy is rendben vannak


3. Pajzsmirigyem teljesen jo.

2023. okt. 10. 18:46
 5/17 anonim ***** válasza:
Menj bőrgyógyaszhoz.
2023. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderul a problema igazi oka es azt orvoslod akkor visszanohet
2023. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5. Rengeteg jó hírű magán bőrdokinál voltam. Sajnos ők voltak eddig mind a legrosszabb választás. Mind csak a külső problémákat akarták kezelni, kozmetikumokkal, az egyik meg elakart küldeni hajbeültetésre :(


6. Sztem nem fog kiderülni mi a baj :(

2023. okt. 10. 18:52
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Terheléses cukor teszed volt ?

Nekem az inzulinom 200+ volt.Mostbar 56 .


Az ehgyomri cukrom jó lett.

De pl 60-120 perces már nem.


Menj el sztem egy endokrinológushoz.


Vagy csinalj egy teljes méregtelenitő kúrat.

Erre készülök en is, csak legxen meg minden vizsgálatom.

2023. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 qborka ***** válasza:
48%

Próbáld megállni,hogy ne kétnaponta mosd.

Dry szárazsampon szerintem nagyon jó,hátha ki tudod húzni vele 3-4 napig a hajmosást. A mennyiségén nyilván nem változtat,de a nagyon gyakori hajmosástól jobban zsírosodhat a fejbőr.


Szerintem,ha kiderül a probléma oka és megszűnik,visszanő.

Anyumnak kemo után majdnem duplaannyi haja, ráadásul göndören nőtt vissza. Szóval,van remény 🙏🥰


Hajdiagnosztika is létezik,keress rá

2023. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy skinfluencer, Kárpáti Evelinnek hívják(övé az elyn's lab), nála volt hasonló. Neki lupusz miatt hullott ki durván a haja. Ma már újra hús és hosszú, habár eltelt azóta vagy 15 év.


Szóval ha a klasszikus betegségek nem jönnek szóba, akkor ilyen iranyban érdemes menni. 80% kihullott haj minden csak nem normális. Még a pcos, pajzsmirigyes stb betegeknek se hullik ki ennyi. Vitamin hiány se okoz ekkora mértékű hullast.


Esetleg ha volt az elmúlt mondjuk 1 évben egy rendkívül nehéz időszakod, akkor lehet még telogen effluvium típusú hullas is.

2023. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!