Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen orvoshoz forduljak az...

Milyen orvoshoz forduljak az alábbi tünetekkel?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, az elmúlt másfél évben amit észrevettem magamon erős változás:

- 45 kg-ot híztam 1,5 év alatt, pedig nem változott az étrendem, életmódom

- a kezeimen rengeteg apró, pattanáshoz hasonló dudor nőtt

- a hajam hirtelenjében szinte kifésülhetetlen, nagyon csomósodik, vagy 3/4 óra szenvedve kifésülni

- nagyon érzékeny lett a fejbőröm

- nagyon erős a hangulatingadozásom

- vagy megsülök és izzadok, vagy megfagyok, váltakozva, ugyanazon a normál hőmérsékleten

- viszonylag gyakran érzem, hogy majd kiugrik a szívem, magas a pulzusom nyugalmi állapotban

- borzasztóan romlott a memóriám, semmit sem tudok megjegyezni


A háziorvos vérvételre küldött, de annak eredménye jó, és nem vesz komolyan.


2023. okt. 27. 08:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, és a köldök alatt, a mellemen és az államon is vannak jónéhányan kósza szőrszálak.. viszont ez már régóta, nem csak az elmúlt másfél évben.


Korábban voltam pjazsmirigyre irányuló vérvételen, az is jó lett.

2023. okt. 27. 08:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászat és endokrinológia.
2023. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy TSH-t nézess, lehet simán pajzsmirigy probléma.
2023. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
PM probléma okozhat ilyet.
2023. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Endokrinológia.
2023. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%

"45 kg-ot híztam 1,5 év alatt, pedig nem változott az étrendem, életmódom"


Biztos hogy sokkal többet ettél mint amennyi a napi szükségleted. Hízás másként nem jön létre. Az alapanyagcsere tud lassulni, de ennyi idő alatt ilyen mértékben irreális. 45kg zsírfelesleghez több, mint 400.000 kcal túlevés kell. Ami 1,5 év alatt kb napi 740kcal többlet. Ez nagyon sok. Vérnyomásodat szoktad mérni? Nem tudom milyen magas és mekkora súlyú voltál korábban, de 45kg felesleg már könnyen tudja károsítani a keringést. Meg persze a szorongás/szomatizációs zavarok


Először háziorvoshoz kell elmenni, majd az útbaigazít. Endokrinológiára amúgy is beutaló kell. Nemi szőrzeted merre felé nő, milyen alakú? Köldök felé felfelé..?


Menstruációddal mi újság? Csiklód mennyit nőtt gyerek korod óta? Milyen szereket szedsz/szedtél? Pszichés problémák vélelmezhetőek?

2023. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Pedig nem ettem többet.. sőt, amikor elkezdtem felfedezni a gyors hízást (kb. +10 kilónál) akkor elkezdtem diétázni, azaz elhagytam a kenyérféléket, pékárukat, elhagytam minden cukrot és édesítőszerre cseréltem, innivalóként csak vizet ittam, és többnyire csak csirkehúst ettem, igyekeztem salátaköretre cserélni, amit lehet, illetve teljes kiőrlésű tésztára, ha tésztát ettem, a krumplit pedig édesburognyára. Ja, és mindent sütőben sütök, nem olajban. Hónapokig így ettem, és csak híztam. Aztán számoltam a kalóriát, napi átlag 1600 kcalt ettem/eszek (elv. 2000 körül égetek el akkor is, ha csak alszok..) és így is csak híztam, hízok folyamatosan. Most épp pár hete mindenmentes ételeket rendelek, meg polcz, ir, norbiupdate stb. kajákat, hátha az jobb lesz címszóval, de eddig ettől is csak hízok.


Amúgy 178 cm vagyok és 72 kg voltam már vagy 16 éves korom óta mindig.. 1,5-2 évvel ezelőttig. Most 117 vagyok.


Vérnyomást szoktam mérni, de ahogy írtam, csak a pulzusom magas (100-110 nyugalomban is) a vérnyomásom normális (120/80 körül).


Írtam, hogy voltam háziorvosnál. Elküldött vérképre (teljes vérkép + pajzsmirigy vérkép) és azok mind normál értékek, így nem foglalkozik velem tovább, nem vesz komolyan. Nem javasolt további irányt, orvost..


Nemiszervemen a szőr inkább kétoldalról lefelé mutató irányba nő a teljes szeméremdombon... ennek is van talán jelentése? De ahogy írtam viszont köldök alatt is sajnos nő szőr, az viszont felfelé futva a hasamon.


Menstruációm rendben van. A csikló kérdésre nehéz válaszolni, nem tudom, hogy viszonyítsak, nem is emlékszem, mekkora lehetett.. fogalmam sincs. Talán az átlagnál picit nagyobb, de nem nagyon van viszonyítási alapom.


Nem szedek semmit. Pszichés problémáról nem tudok, de a szorongás és stressz azért megvan..

2023. okt. 29. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!