Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mi lehet vagy hová tudok...

Ez mi lehet vagy hová tudok ezzel menni?

Figyelt kérdés
Tegnap óta olyan mintha a mentruációm első napja lenne ahányszor pisilni megyek véres a WC papír nem is kicsit. Elsőnek azt hittem közti vérzés,de ez annál erősebb. Nem fáj semmim. Az előző menstruációm óta 17 nap telt el. Ezzel hova menjek? Nőgyógyászat? Urológia? (csak mert nem tudom eldönteni honnan a vér) vagy nőgyógyászati ambulancia? Nem tudom mit tegyek nem igazán kellett még háziorvoson kívül máshova mennem és tudjuk milyen az eü,ha rossz helyre megyek félek gorombák lesznek velem. 22/L

2023. nov. 5. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehova. Egyetlen egy köztes vagy pecsételő vérzés miatt nem kell orvoshoz rohanni. Ha még egyszer előfordul, akkor meg értelem szerűen nőgyógyászhoz, ha a hüvelyedből jön a vér.
2023. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De már 2 napja tart. Meg szokott nekem néha köztivérzés lenni,de az nem volt soha ilyen erős. De legyen igazad én is remélem,hogy az csak most valamiért ilyen erős
2023. nov. 5. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eldönteni? Óvatosan nyomkodd meg a hüvelybementet tiszta wcpapírral, látszik, hogy véres lesz-e vagy sem (ha tényleg "nem is kicsit" véres a papír, amikor pisilsz), és amúgy valószerűtlen, hogy brutális vese/húgyhólyag görcsök hiányában ennyire vérezzen a húgycsöved. Esetleg végbélből jöhet? Normálisan milyen hosszúak a ciklusok? Egy normál havi vérzésnél gyengébb? Lehet ovulációs vérzés, bár az általában csak pár csepp, vagy egy korai menstruáció. Várj pár napot, hogy elmúlik-e vagy rendes vérzés lesz-e belőle. Ha nincs más panaszod (és a terhesség kizárható - teszttel, ha élsz nemi életet) akkor várd meg a következő havit és ha az rendben van, akkor nincs további teendő, de ha a későbbiekben is valami gebasz van, akkor menj el nőgyógyászhoz. Rákszűrésre jársz rendszeresen? Mikor voltál utoljára?
2023. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ciklusom változó olyan 27-29 nap között. Nem a végbelemből jön az tuti az tudom milyen volt már benne részem. Tényleg olyan mint amikor menstruálok és olyan a WC papír. Most gyengült kicsit,de tegnap is ilyen volt gyengült majd reggelre újra élénk piros volt és ahhoz képest sok.

Nem voltam még rákszűrésen,mert nagyon tartok a nőgyógyászatól tudom hülyeség. Gondoltam esetleg lehet-e attól,hogy elkezdtem olyan gyógyszert szedni aminek az egyik mellékhatása a prolaktin szint növekedése,de az meg inkább menstruáció kimaradást okoz.

2023. nov. 5. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
No akkor 22 évesen (gondolom nemi életet is élsz) egy ilyen problémával és a gyógyszerrel meg az esetleges hormonháztartásra gyakorolt mellékhatásával együtt tessék elballagni egy nőgyógyászhoz. Igen, hülyeség, hogy tartasz a nőgyógyásztól, sokkal jobban kellene attól tartanod, amitől az évenkénti vizsgálat megvéd.
2023. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sztkaban vajon időpont nélkül fogadnak ilyen esetben? Telefont nem igazán veszik fel,de ha mégis akkor ott kérdezem meg,de ha nem akkor mehetek csak úgy ez "sürgős esetnek" számít?
2023. nov. 5. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát vasárnap kisebb csoda lenne, ha felvennék a telefont. SZTK-ja válogatja, de a legtöbb helyen beeshetsz időpontfoglalás nélkül is ha sürgős, viszont készülj rá, hogy sokat kell várnod. Próbáld meg hétfőn felhívni őket, vagy menj oda reggel, és a betegfelvételi pultnál megmondják mi a helyzet, mikor tudsz menni.
2023. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!