Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi esély van rá, hogy...

Mennyi esély van rá, hogy trombózist kapok a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

7 évig szedtem fogamzásgátlót, nem volt tőle semmilyen panaszom. 1 év szüneteltetés után most újra elkezdtem szedni, de rettegek, hogy trombózist/tüdőembóliát kapok.


26 éves vagyok, 165 cm, 58 kg, szóval túlsúlyos nem vagyok. Igyekszem egészségesen étkezni (nem fogyasztok édességet—max nagyon ritkán, fehér lisztes ételeket), nem dohányzom, nem iszom alkoholt. Magas pulzusra szedek gyógyszert (betaloc, napi fél szemet), illetve gyerekkorom óta migrénes vagyok (nem fokozta a 7 év fogamzásgátló).


Családban tudomásom szerint csak a nagymamámnak volt trombózisa, de 70 felett volt már akkor is.



nov. 8. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés. Pontos százalékot nem tudok, de senkit nem ismerek közvetlenül, sőt tágabb ismerősi körben, aki trombózist kapott miatta.

Persze létező mellékhatás, nem tagadom, itt is van gyakorin, aki írtam, hogy tüdőembóliát kapott egy rokona tőle. De most ha 2 millióból 1000 nőnek trombózisa van, az sok vagy kevés? Érted? Ha benne vagy abban az ezerben, akkor sok, de ha nem, akkor soha életedben semmi bajod nem lesz tőle és biztonságosnak fogod gondolni.

nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Trombofília szűrést kell csinátatni (vérvétel). Ha van pl. Leiden mutációd, akkor nem ajánlott fogamzásgátlót szedni, mert mindkettő hajlamosít a vérrögképződésre. De ezek csak statisztikai számok, senki nem fogja tudni neked 100%ra megmondani, hogy lesz-e trombózisod vagy sem.
nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Trombózis hajlam szűrést gondolom csináltak neked a legelején. Ha nem lett volna rendben, nem is írják fel a fogamzásgátlót. Migrénnél elvileg csak az aurás gond (bár fogalmam sincs, miért) Ne dohányozz és nem lesz gond, nem vagy kockázati csoportba tartozó
nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem csináltak sosem trombózis-szűrést. Aurás migrénem is van egy-két évente, szóval elég ritkán.
nov. 8. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos nem igazán vizsgálják ki a nőket, mielőtt bármilyen fogamzásgátlót felírnak nekik..

Nekem 2kolléganőm is trombózist kapott vagy 5éve, egyikőjük 19,másik 35 éves volt. Családjaikban nem fordult elő trombózis.

nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj, ha a thrombosishajlamot nem zárják ki nagy valószínűséggel (mert 100% nem lehet, de vannak rizikóbecslő score-ok, valamint az előttem szólók által is említett APC/APS rezisztencia vizsgálat, Leiden-mutatio szűrés).
nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elmentem magánba ma megcsináltatni a trombózispanelt. 1-2 hét, mire megjön az eredmény. Mondjuk 5 napja szedem már a hormont, remélem, addig nem lesz baj, ameddig meg nem jön az eredmény.
nov. 11. 08:53
 8/8 anonim válasza:
Nagyon kevés!
nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!