Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy írattok fel fogamzásgátlót?

Hogy írattok fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Én még nem írattam fel. De olvastam, hogy nem árt előtte egy labor, ami alapján felíratom és konkrétan az orvos kiröhögött, hogy ezt minek hoztam (pedig magánba voltam ami nem kevés 25.000 Ft konzultáció + 6000 Ft a recept felíratás)

Meg hogy ez a trombózisgyanú egy nagy hülyeség amit a covid oltásra fognak. (Én nem vagyok beoltva, ő hozta fel)


Nektek sem nézett labort az orvos fogamzásgátló felíratásánál? Csak úgy " találomra " felírta, hogy vagy jó vagy nem?

Kérdezte hogy van e gyógyszer allergiám. Mondtam, hogy nem tudok róla, ami nem azt jelenti, hogy nincs, de eddig legalábbis nem volt rá precedens.

De azért elég rosszul esett, hogy egy vagyon pénzbe kerül, nem viccből megy oda az ember és akkor még ki is nevetik pedig nem kérdeztem hülyeséget azzal, hogy kell e laboreredmény


2023. nov. 11. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen, CSAK ÚGY. Értsd meg végre, nem lehet a laborból megjósolni azt, hogy mi az, ami beválik.

Sem azt nem lehet megmondani, hogy melyiket írja fel, sem azt, hogy melyiket NE írja fel.

Mindegyik kombinált tabletta ugyanúgy működik. Pont ugyanolyan mellékhatása lehet az összesnek.

Azt, hogy kombinált tablettát egyáltalán szedhetsz-e, azt sem labor alapján kell eldönteni, hanem anamnézis alapján.


Egyébként is, ha a bőröddel van baj, akkor nyilván olyat fog javasolni, ami antiandrogén hatésú, hogy az is javítson a pattanásaidon. Ennyit tud tenni és kész.


Komolyan nem értem, mit nem lehet ezen megérteni.

2023. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem értem, hogy te mit nem értesz !


Nem akarok felíratni találomra egy gyógyszert amit CSAK ÚGY felír anélkül hogy bármi eredményemet látná, ilyen "egyszerű".

Otthagyok 30.000 Ft-os engedtessék már meg, hogy legalább a cukor eredményemre ránézzen, pajzsmirigy stb ( nem vagyok orvos , nem nekem kell tudni mit kell vizsgálni )


Mellesleg NEM a kisujjamból szívtam ki ezt az információt hogy kell hozzá laboreredmény, hanem a bőrgyógyász mondta (ezután olvastam utána) hogy ott kezdjem és vigyem magammal, aki nem ma kezdte és minden betegének ezt javasolja aki még nem szedett fog gátlót.


Ahogy te is írtad, azt sem mindegy hogy milyen panaszra kell felíratni lehet, hogy valaki a hormonok/ arca miatt íratja fel, lehet hogy valakinek cisztája van / PCOS/ IR vagy terhes nem akar lenni / erős menstruációs görcsok ... egyáltalán nem mindegy hogy mire írja fel, nem lehet CSAK ÚGY találomra valamit felírni.

2023. nov. 12. 17:47
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

De, fel lehet, ugyanis máshogy nem tud, csak találomra.

Elhiheted, 3 éve van nőgyógyászat szakvizsgám és endokrinológia szakképzést csinálok, valószínűleg több közöm van a hormonokhoz és azok hatásaihoz.


De ha ennyire nem bírod megérteni, hogy nem az istenverte laborodon múlik, hogy mit ír fel, akkor menj el egy másikhoz újabb 30 ezerért, aki megnézi. Ennyi.

2023. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

El is fogok menni.


Endokrinológusnak is hagytam ott nem kevés pénzt, az sem ért semmit.

"Bírom" az ilyen alibi orvosokat.

Adott egy 160 grammos diéta füzetet, ezt bárki megtudja csinálni.

Csak tudnám akkor mire veszik el a több tízezret.


De egyébként ő is azt javasolta, hogy írassak fel fog.gátlót, a laboreredményem alapján, csak akkor úgy voltam vele hogy húztam, halasztottam, de már idegesít nagyon az arcom így rávettem magam a felíratásra, főleg, hogy a gyógyszer mellé kötelező is.

2023. nov. 12. 19:02
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
És ahelyett, hogy beszednéd, amit felírt az orvos, itt patáliázol a semmin. :D
2023. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom beszedni, mivel még nem váltottam ki.
2023. nov. 12. 20:10
 17/20 anonim ***** válasza:
Na és mit írt fel?
2023. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem NEM kell, ezt már az előző kérdésedhez is írtuk!
2023. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#13

Remélem csak vicceltél azzal, hogy 3 éve van nőgyógyászat szakvizsgád

Sikerült egy másik orvossal konzultálnom (valaki lemondta, megüresedett)

És a a doktornő hormon labor+ nagy vérkép elemzése után írja fel a legideálisabb gyógyszert. Nem hiszem el, hogy ezt nektek nem mondták, de persze orvos és orvos között mindig lesz különbség, van aki lelkiismeretes és van aki nem. (Azt is hozzátette, hogy ha volt trombózis a közeli családtagokat illetően , akkor nem javasolja) És ki is emelte, hogy a vérvétel fontos előtte. Az, hogy milyen hatással lesz, persze nem lehet tudni, de nem találomra ír fel valamit. Sajnálom, hogy te nőgyógyász szakvizsgával ennyire vagy körültekintő, hogy engem akartál lebeszélni / kb hülyének nézni, hogy hogy merek én vérvételre menni pedig nekem nincs szakvizsgám

2023. nov. 13. 19:21
 20/20 A kérdező kommentje:

#18

DE kell!

2023. nov. 13. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!