Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos hormonzavar által okozta...

Pcos hormonzavar által okozta sűrű erős testszőrzet elleni megoldások?

Figyelt kérdés

Idén lettem 23. Ciki vagy sem de a mai napig szűz vagyok, sosem voltam pasival.

Egyszer csókolózgattam a tinikori párommal, de mivel jártam akkoriban kozmetikushoz neki fel sem tűntek a szőr problémáim.

Mivel nem tartott sokáig a kapcsolatunk, így több dolog csókon kívül nem is történt.

Az én esetemben sajnos nagyon durva szőrösödés áll fent.

A testem nagy részét szinte mindenemet szőr borítja.

Pajesz, áll (toka rész), karok, lábak, mellkas, has, és még a hátamon is van.

Nyilván a testem nagyobb része kezelve van ... borotvával!

Mivel csipesszel rámenne az egész életem ha egyesével kellene kiszedegetni, a kozmetikus általi gyantázás hosszútávon drága, arról nem is beszélve, hogy csak az arcomat és a karomat gyantáztattam, mivel szégyellek teljesen levetkőzni.

Kozmetikusról kozmetikusra jártam, bár a szőr problémától teljesen más okból kifolyólag(!) Viszont a legutóbbi kozmetikusom számomra nem szimpatikus, kicsit úgy esett le nekem, mintha a külsőm miatt nem kedvelne. Őszintén szólva szégyenemben be is könnyeztem rendesen, nagyon szégyellős vagyok, ha tehetném itthon kezelném magamat tetőtől talpig saját kezűleg, hogy senki ne tudjon róla!

Gyakran vágom meg magamat, benőnek a szőrszálak, a borotvától mivel csak levágja a szőrzetet nem pedig gyökerestől húzza ki, emiatt az apró fekete pöttyök ugyanúgy ott maradnak maximum kevésbé észrevehető mintha szálakba ott lennének.

Kb naponta de minimum kétnaponta az én esetemben kellene borotválkozni, de mivel eléggé jól elveszi az időmet így csak nagyjából hetente egyszer szoktam magamat rávenni. Olyankor fürdés,- hajmosás,- borotválkozás van teljes testen.

2 naponta viszont rákényszerülök, hogy minimum az arcomat leborotváljam.

Nadrág,- póló azért takar valamennyire, de sajnos az arcon muszáj borotválnom.


Jelenleg mivel nincs állásom ezáltal pénzem sem, nem engedhetek meg magamnak semmilyen kezelést, se nem tudok vásárolni egy komolyabb jobb eszközt ennek céljának.


Viszont érdeklődnék azok felől, akik hasonló cipőben járnak mit tesznek ellene?

A célom nekem is nyilván a végleges szőrtelenítés lenne mindenhol ahol csak szőr van, viszont elvileg nincs végleges szőrtelenítés, másrészt ahol ezt reklámozzák is hát eléggé drága és több kezelést vesz igénybe.

Emiatt én megbarátkoznék egy olyan folyamattal is, ahol havonta kellene szőrtelenítenem, viszont akkor legalább valami hatásos szőrtelenítő eszköz érdekelne. Ami gyors, és nem okoz kellemetlenséget akár az ismerkedés terén sem.

Annyira szeretnék boldog lenni, annyira vágyom a szeretetre a törődésre és ismerkedni szeretnék komolyabban. Nem megy úgy, hogy nem érhet hozzám a másik, nem simogathatja meg az arcomat... A legapróbb gyengéd érintéseket is el kell magamtól löknöm emiatt.

Az a helyzet, hogy elkezdett érdeklődni irántam egy srác, aki felé szívesen nyitnék, közel is lakik és találkozna is velem ha rajta múlna bármelyik hétvégén. Én pedig utasítgatom vissza mondván, hogy "majd sort kerítünk rá" miközben ráérek bármikor.

Félek elmondani neki, hátha automatikusan letilt, vagy már nem úgy fog kezelni, már nem is akar majd tőlem semmit sem.

Fogamzásgátlót semmi esetre nem szeretnék szedni.

Hallottam róla, hogy évek múlva rosszabb lesz, illetve ha úgy alakulna egyszer egy csoda folytán, hogy lenne kapcsolatom és odáig jutunk, akkor én szeretnék gyereket,- gyerekeket.

Évek óta ezen rágódom, hogy mit tegyek... de már odáig jutottam, hogy már teljesen rosszul vagyok.

Nagyon rossz hatással van rám ez a tudat, hogy ebben a testben élek, vagyok és gyakorlatilag semmi olyan módról nem tudok ami ezt ténylegesen megszűntetné.

Az egész gyerekkorom ráment, iskolába is piszkáltak bántottak, amik elég mély sebet okoztak bennem, de mivel azon túl vagyok legalább a jövőmet szeretném jobbá teremteni... de így hogyan?

Ha van olyan pasi akit "nem zavar a szőr" azt is fogja az ami rajtam van.

Mert nem egy-egy szálról van szó.


Azon is gondolkoztam, hogy a DM-be kellene venni valami szőrtelenítőt akár ilyen gyantacsíkot, de gondolom az én esetemben nem egy dobozzal kellene venni.


Fogalmam sincs, teljesen magam alatt vagyok és bizonytalan vagyok.


Ne haragudjatok Ti akik ezt olvassátok, jelenleg mikor ezt írom este van már, nem úgy fog az agyam, hogy normálisan összeszedetten írjak mondatokat, talán kicsit össze vissza vannak a sorok ez lehet picit érződik is, sajnálom!



nov. 12. 23:40
 1/3 A kérdező kommentje:

Kis helyzetjelentés :

Az őszinteség az egyenes út, és sok kellemetlenséget megold, vagy legalábbis lényegretörő.

Szóval egy srácnak sem mertem elmondani ismerkedésem során, ezt a problémát, amit úgy gondolok elég nagy probléma. Nem azért mert társadalmilag talán nem teljesen elfogadott és emiatt kirekesztettnek érzem magam bár ez sem kis gond, de nagyobb gond számomra az ebből kifolyólag, hogy se nem természetes, se nem normális.

Viszont elmondtam a srácnak, még találkozás előtt, hogy ha sor kerülne rá ennek ellenére, ne érje "meglepetés."

Ő elmondása szerint nem gond neki, és ennek ellenére tudna szeretni...

Egyrészt megnyugodtam, másrészt azért félek, ha komolyodna a dolog, mi lenne? Persze ez a része még odébb van.

Csak szólni akartam, hogy velem egy cipőben lévő lányok : Kitartást, mondjátok meg a kiszemelteteknek az igazat, ha tényleg komolyan gondolja és elhatározott személyiség akkor nem fogja Őt ez eltántorítani.

A fejleményekkel igyekszem beszámolni. Nem csak a srácról, de ha valami megoldás,- változás lenne a problémámmal kapcsolatosan arról is!

Puszi.

nov. 13. 00:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet,tulajdonképpen az egész testem szőrös és mivel sötét,így a piheszőr is látványos.Jellemzően én is borotválom magam,bár van epilátorom és néha gyantáztatni is szoktam,de sajnos elég gyorsan visszanő,így nem éri meg az időt,fájdalmat.

Volt már kapcsolatom,szerencsére kifogtam olyan srácokat,akiket egyáltalán nem zavart,de olyan is volt akinek bég tetszett is (bármilyen fura) Talán annyi,hogy én nem vagyok miatta ennyire gátlásos,mint te,én elfogadtam,megszoktam,hogy szőrösebb vagyok. Egyéb részletet itt nem írok,de ha szeretnél beszélgetni róla,privátban nyugodtan.

nov. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Keress munkát és menj el lézeres szőrtelenítésre nagyon jó,tartós
ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!