Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál hogy megy a...

Nőgyógyásznál hogy megy a fogamzásgátló felíratása?

Figyelt kérdés

Utána olvastam a dolgoknak, mielőtt rászántam magam, viszont még nem szedtem és nem is voltam nőgyógyásznál. Szeretnék (és remélem, akihez megyek, ő maga is ezt ajánlja) egy nagy labor vizsgálatot, úgy egyáltalán csak jó lenne, másrészt ajánlott az első fogamzásgátló felírása előtt. A kérdésem: konzultálok az orvossal, gondolom meg is vizsgál, de ezek a laboros dolgok hogy működnek? Mi tartozik bele? Van, amit helyben, azonnal el tud végezni vagy beutal a kórházba adott rendelőbe, oda meg újból időpont kell? Összvissz akkor ez mennyi időt vesz igénybe? És itt most az eredmények kiértékelésére még nem is gondoltam... Azért is kérdezem, hogy ne éljem bele magam abba, hogy oda megyek és már recepttel együtt jövök ki... Nem beszélve arról, hogy nem mindegy hogy kapok időpontot munkahelyi ügyben).

Köszönöm a válaszokat!

23N



nov. 14. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát, én odamentem, és mindenféle vizsgálat nélkül felírta 5 perc után...

Csak azért mertem amúgy beszedni, mivel anya egészségügyis és ő anno megnézte, hogy nővérem és én hajlamosak vagyunk -e trombózisra, és az lett az eredmény, hogy én nem, tesóm igen. Bár ő ugyanúgy szedte, és nem lett tőle baja.

nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Értsétek már meg, hogy egy alapbetegségekkel nem rendelkező, egészséges fiatal nőnek nem kell semmi extra vizsgálat a felírás előtt, thrombophilia panel meg pláne nem, sehol a világban nem javasoljálkrutinszerűen.

Egy alapos anamnézisfelvétel alapján eldönthető, hogy szedhetsz-e kombináltat vagy sem, illetve hogy milyen típusú tabletta javasolt. A jóisten se fogja megmondani előre, hogy lesz-e bármi panaszod tőle, ezt nem mondja meg semmilyen vizsgálat.

Egy rutin labor évente nem árt akkor se, ha semmi bajod és nem szedsz semmit (vérkép, vese- és májfunkció, vérzsírok, esetleg egy TSH), de ezeket a háziorvos is kiírja, és mint mondtam, nem előírás a tabletta előtt.

Thrombophilia panel meg amúgy is fizetős, ha annyira parázol, megnézetheted, de azt nem finanszírozza a tb, max ha hematológus írja ki.

Egy rutin nőgyógyászati vizsgálat kell, egy éven belüli cytológia, meg egy normális anamnézisfelvétel. Ennyi.

nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha 35 év alatti vagy, nem dohányzol és nem volt a családban trombózis, akkor nem indokolt a kivizsgálás, lehet szedni simán a fogamzásgátlót.

Ez a jelenlegi hivatalos ajánlás.

nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, rosszul értem hogy nem voltál még nőgyógyásznál?Vagy gyógyszer miatt nem voltál még?


Alap esetben simán felírják egyébként,nálam is így volt és szedtem is. Most újra elakartam kezdeni,de mamám nemrégiben tromboembóliát kapott,ezért úgy gondoltam hogy elmegyek kivizsgálásra és sajnos olyan eredményt is kaptam hogy nem kellene szednem,plusz dohányzom és lassan 30 leszek.Szóval személyszerint hanyagolom a témát,pedig nagyon jó lenne,mert egyedül ez segített a brutál hasfájáson. :( :)

nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam még nőgyógyásznál, ezért is szeretném a teljes körű vizsgálatot, ezen kívül többen is mondták (itt is), hogy ártani nem árt, sőt javasolt legalább az évenkénti vizsgálat. És akkor már egybe csapnám a gyógyszer íratást is.
nov. 15. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Huha. Csak óvatosan ám.

Én úgy tudom, hogy az orvosoknak ki van adva, hogy támogatniuk kell a népesedést.

Nehezen írják föl a tablettát, ha nincs minimum 3 gyerek.

Elintézik azzal, hogy vegyetek gumit, pedig tudják, hogy a férfiak utálják. Sok férfi meglátja a gumit, és nem lesz merevedése.

Próbálj utána nézni, hogy hova, kihez érdemes menni.

Ki az aki sitty-sutty fölírja.

nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Elintézik azzal, hogy vegyetek gumit, pedig tudják, hogy a férfiak utálják. Sok férfi meglátja a gumit, és nem lesz merevedése. - a kisfiúknak valóban. Egy FÉRFIT nem érdekel, és saját érdeke is a gumi, főleg kapcsolat első hónapjaiban.


Eszem ágában nem lenne olyan pasival lefeküdni, akinek derogál a gumi, mert nem vagyok igénytelen. Vagy jön minden aktus előtt egy friss STD szűréssel ;)

nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Idén áprilisban írták fél nekem is, 23 éves voltam, szintén első nőgyógyászati vizsgálat életemben. Javasoltak trombózis vizsgálatot, de egyáltalán nem érdekelte őket hogy megcsináltatom e vagy sem, azonnal felirták (mondjuk nekem endometriózis tünetek csökkentésére, nem csak fogamzásgátlás céljából van).

Nemrég voltam más okból magán nőgyógyásznál, aki azonnal elkulodtt nagyvérképre és trombózis vizsgálatokra (nem, nem az ő rendelőjük csinálta, nem azért írta ki hogy még többet fizessek neki és nem, az eredményekkel nem kellett fizetős rendelésre visszamenni, hanem ingyen emailben elkuldtem és ő ingyen emailben válaszolt.)


Ha normális helyen vagy és szólsz, hogy első vizsgálatod, akkor óvatosabbak lesznek, elmagyarázzák mi történik. Ha nincs más panaszod akkor lesz egy rutinvizsgálatod, illetve egy rákszűrésed.

Ha egy tippet elfogadsz, ruhában vagy szoknyaban menj, annyira nem kínos bugyi nélkül mászkálni a vizsgálóban mint simán egy pólóban.

nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as! Neked összvissz mennyi időbe / hány napba telt a nagyvérkép és trombózis vizsgálat, illetve annak eredménye?
nov. 22. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Hagyd azt a mérget, többet árt, mint használ! Sajnos tapasztalatból mondom, én is így kezdtem, mint te. Meg kell találni a megfelelő méretű gumit, és tök szuper lesz a szex, nekünk a Preventivo Moments jött be a Rossmann-ból. Igen, még a barátomnak is kellemesebb érzés, mint a többi gumi, és soha nem engedné, hogy tönkretegyem a szervezetemet. Tájékozódj egy kicsit a témában előtte!


Linkelek pár hasznos videót, inkább nézd meg őket előbb, mielőtt tönkretennéd a szervezetedet feleslegesen, az egészséged nem játék:


A világ összes fogamzásgátlója egy videóban | hormonmentes.hu

https://www.youtube.com/watch?v=f64Kml3adQ4&list=LL&index=15..


Útmutató gondolatok a fogamzásgátló választáshoz | hormonmentes

https://www.youtube.com/watch?v=TXgrHSmY4f0&list=LL&index=156


Ezért nem szedek soha többé fogamzásgátlót | hormonmentes

https://www.youtube.com/watch?v=DRCyQlMnkvo&list=LL&index=155

nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!