Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik méhnyakrák/méhrák hpv...

Létezik méhnyakrák/méhrák hpv nélkül?

Figyelt kérdés
Mert a rákszűrés rossz lett,de a hpv meg negatív.
nov. 17. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Hát maradjunk annyiban, hogy ha nem is lehetetlen, azért a méhnyakrák nagyon nagy %-át bizony HPV okozza. Anélkül kifejezetten valószínűtlen...
nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A méhnyakrákos esetek 90akárhány százalékában szokták igazolni a HPV fertőzést. Arról is van vita, hogy esetleg jelen van-e a maradéknál is bármi miatt kimutathatatlan módon vagy sem. Úgyhogy pici rá az esély, ha nem is nulla. Egyébként mit értesz "rossz rákszűrés" alatt, milyen eredményt kaptál?
nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2022-ben ASCUS. Hpv negatív.

2023-ban mirigysejteket találtak.


A doki szerint küret és konizáció kell.

nov. 17. 18:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Emellett 8-9 napos a menzeszem és annyira erős,hogy az ájulás határán vagyok.
nov. 17. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Egyszer azt olvastam, hogy például apácáknak sosincs méhnyakrákjuk, szüzességük okán. Mivel nem kaphatták el a HPV-t.
nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hm.

Én csak a férjemmel vagyok együtt, és vele is óvszerrel.


Kitől kapnám el?


Tavaly negatív lett a hpv. Az azóta sem változhatott.

nov. 18. 01:09
 8/8 anonim ***** válasza:

A rák szinte bármilyen élő szövetben kialakulhat. Szóval igen, létezik, létezhet. Persze nem mindegy mekkora eséllyel!


Pl tüdőrák azoknál is van, akik soha nem szívtak el egy szál cigit se, és az Alpok hegyilevegőjén kívül más nem jutott le a tüdejükbe. De ne felejtsük azt se, hogy 10 tüdőrákos közül 9 dohányos

nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!