Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki tapasztalt már hasonlóa...

Valaki tapasztalt már hasonlóan gyenge menstruációt?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett, én lennék a legboldogabb ember,ha ez normális lenne, mivel így nagyon könnyen átvészelem ezt a pár napot. Viszont valami azt súgja, hogy ennél kicsit többet kéne véreznem, mások beszámolóiból kiindulva legalábbis.


A vérzéses napok hossza normális, 4-6 nap. Az első és az utolsó kettő általában már pecsételős vérzés. A legerősebb napom a második, de aggodalomra az ad okot, hogy még ilyenkor is maximum 2 normál tampont használok el. Általában higiéniás okok miatt cserélek és mert nem szeretnék toxikus sokk szindrómát kapni. Egyébként teljesen lazán kibírna egy egész napot egy tampon. Legutóbb véletlen fent hagytam, több mint tíz órát (tudom, nem kéne, nem is szokott máskor előfordulni), át sem áztam. De sokszor az esti betét is maradhatna a következő napra, csak nyilván ott is a higiénia miatt nem hagyom bent.


Görcseim nincsenek egyáltalán, nem is igazán tudom, hogy milyen érzés. A ciklusok hossza kifejezetten rövid, viszont mostanában szinte mindig 21-23 nap. Azt mondták, hogy ez így rendben van. Régebben voltak durva kilengések, orvosnál is voltam. Azt állapítoták meg, hogy van peteérésem normálisan. Ugyebár a gyenge menstruáció leggyakoribb oka az ovuláció hiánya, de nálam ez biztos nincs.


Az ovuláció hiányán kívül kiváltó oknak láttam a változó kort, de tekintve, hogy 5 éve van menstruációm összesen, nálam ez nem játszhat. Nem szedek fogamzásgátlót sem.


Szóval ezután a kisebb regény után annyi lenne a kérdésem, hogy volt valakinek ehhez hasonló tapasztalata, és ha igen, van okom aggódni? Szükséges-e felkeresni orvost vagy csak örüljek, hogy ilyen szerencsés vagyok? Hozzá kell tenni, hogy mikor voltam nőgyógyásznál, említettem ezt a tünetet, de ráfogták, hogy nem állt még be. Viszont azóta is jelen van a probléma.



dec. 1. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is gyenge hónapok óta, átérzem a helyzeted. Kivizsgálás éppen folyamatban van.


Menj másik orvoshoz, nem jó, hogy erre neked legyintettek. Lehetőleg endokrinológushoz menj. Remélhetőleg tényleg semmi gondot nem fognak nálad találni, lehet tényleg csak szerencsés vagy.


Nem elég sima nőgyógyászati vizsgálat, vérvétel kell a ciklus különböző időpontjaiban, illetve ultrahang a ciklus különböző időpontjaiban, pajzsmirigy vizsgálat szintén vérvétellel stb.


(Nálam sajnos hormonprobléma lesz, progeszteron rettentő alacsony a luteális fázisban, a nyálkahártya nagyon vékony, minden szakaszban sajnos. Lassan megérkeznek az utolsó vizsgálat eredményei is, utána kezdődhet a kezelés, hát ez van...)

dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Remélem semmi komoly problémád nem lesz. Kitartást a vizsgálatokkal!


Egyébként én is hasonlóra gyanakszom, hogy vékony a méhnyálkahártyám. Köszönöm a segítséget, akkor felkeresek egy endokrinológust.

dec. 1. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!