Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt a betéttől...

Menstruáció alatt a betéttől fáj a bőröm. Más tapasztalt ilyet, megoldás rá?

Figyelt kérdés

Égő, kidörzsölt érzés.

Tampon mellett használok betétet (always) vagy csak betét, ha már nem erős. Csak tampont félek használni, mert van, hogy csak annyit tudok megcsinálni, hogy kiveszem a tampont, újat nem tudok berakni.

(Menstruációs bugyit próbáltam, nem vált be. Mosható betét mozgásnál nálam elcsúszik, így azt nap közben nem tudom használni.)

Van olyan betét, amit érdemes érzékeny bőrre venni?

Valamivel bekenni a nap elején a területet? Hintőporozni próbáltam, egyelőre nem vált be.


2023. aug. 29. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a Libresse pamut borításúja vált be. Az Always számomra rémálom.
2023. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Az Always a legjobban reklamozott es legocskabb betet. Csupa muanyag. Garantalt a gombasodas tole. En is Libresse-re, illetve kulfoldon az arra hasonlokra eskuszom. Vicc, hogy ezek az olcsobbak altalaban. Amugy ha jo nedvszivo, mint az itatospapir, nem kell muanyagosnak lennie.
2023. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is ugyanez volt a problémám. De a menstruációs bugyi tökéletesen bevált. Neked mi volt a problémád vele?
2023. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
38%
Nekem minden alkalommal kidorzsoli, faj meg minden de a babahintopor jo ra🙃
2023. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Always sensitive (világos rózsaszín fajta), szinte nem is érezni, hogy ott van.


Gondolom eddig a narancs/ciklámen sima Always-t használtad, az tényleg elég műanyag.


De tampon helyett a kelyhet is megpróbálhatod, azt nem kell X óránként cserélni, és gyenge vérzésnél is használható, mert nem oszt-nem szoroz, hogy miként használod.

2023. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Használj tampont. Nem, nem veszi el a szüzességedet, cserébe jóval higiénikusabb a betétnél (főként ha nem csupasz a nemiszerved)
2023. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
50%

Nekem a Naturella vált be, illetve a Libresse natural care változata.

Igaz, hogy az always sokkal jobb nedvszívó, de nagyon durva borítása van és az tényleg kikezdi a bőrt.

2023. aug. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Az Alwasy SEMMIVEL SEM jobb nedvszívó csak úgy adják el, aztán a lószrt...


Saját márkás pamut borítású, illatmentes! betétet használok, tökéletesen felszívja a vért, és abszolút nem irritál.

2023. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#3

Egyrészt fazonban se találtam jót. Nagyon szorított combtőnél. Én ott vastagabb vagyok és nem találtam olyan méretet, ami nekem bevált volna. Otthon próbálkoztam hordani, hogy csökkentsem a betét használatot, de átáztam. De úgy mintha sima bugyi lett volna rajtam.

#5

A kéket vagy még nagyobbat, éjszakait. Nincs túl erős vérzésem, csak nagyon nagy sávban folyik. Szóval elől és hátul is kell bőven betétnek lennie.

A kehelynél attól félek, hogyha napközben kényelmetlen, elcsúszik, bármi gond van, azt csak kivenni tudom és kuka.

2023. aug. 30. 12:50
 10/14 anonim válasza:
Megmondom nektek az oszintet minden nonek mas a megfelelo betet. Szamomra az always fekete esti betete a legjobb. Persze otthonra en libresset hasznalok azert mert nekem az annyira nem valt be, meg naturellat szoktam hasznalni.
2023. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!