Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tűfóbia, félelem a vértől és...

Tűfóbia, félelem a vértől és hányástól való fóbia műtét előtt - érdemes szólni róla az orvosoknak, vagy "embereljem meg magam"?

Figyelt kérdés

Két hét múlva altatásos műtétem lesz, és már most nem tudok kikapcsolni, rettegek, pánikolok az egésztől. Sok rossz kiskori élmény kapcsán borzalmas tűfóbiám van, egy vérvételtől rosszul vagyok, illetve kamaszkorom óta kb halálfélelmem van a hányástól, jártam vele pszichológushoz is. Tudom, hogy a hányás normális és hasznos folyamat, de ez is egy gyerekkorból jövő rossz élmény miatt alakult fóbiává.

Ezt ne úgy képzeljétek el, hogy sírok vagy hasonlók, épp ellenkezőleg, mindig igyekszem magam megemberelni, bátornak lenni, de pl 5ből 3x vagy elájulok vérvételen, vagy annyira szédülök, hogy le kell fektetni.

Valahogy a fogorvos az egyetlen olyan hely, ahol semmi bajom, pedig ott is szúrnak, ott is van vér meg ilyesmik, mégis oda úgy ülök be, hogy tök bátor vagyok.

Ezen felül mindenféle véres, varratos dologtól iszolyodom, nem tudok megnézni egy horrorfilmet vagy kórházsorozatot se, mert annyira rosszul vagyok tőle.

Azt sem tudom, hogy a branült vagy micsodát, hogy fogom viselni, meddig kell majd, hogy bennem legyen.


Érdemes az orvosomnak ezekről szólni? Kérhetek olyat, hogy pl az altatáshoz az infúziót úgy kössék be, hogy leszedálnak előtte? Kérhetek hányingercsillapítót, vagy nem mindenki van rosszul műtét után?


Tudom, hogy a műtét az én javam szolgálja, de ettől függetlenül iszonyatos rettegés van bennem, viszont nem akarom, hogy hülyének nézzenek ezek miatt a kórházban.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat előre is!



dec. 1. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Embereld meg magad.
dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Szokni kell hozzá. Én vérvételnél rendszeresen rosszul voltam vagy elájultam. mióta diabeteszt diagnosztizáltak nálam és félévente megyek vérvételre, azóta semmi ilyen gondom nincs.
dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tudom, van a műtét előtt egy konzultáció az altatóorvossal. Ott érdemes említeni ezeket, és megkérdezni, mire van lehetőség. Autista betegnél hallottam olyat, hogy emelt dózisú hányáscsillapítót adtak. Azt is biztos el tudják mondani, meddig kell a kanül, ha neked úgy könnyebb.
dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mindegy, belédrakják a branült mindenképpen. Milyen műtét lesz?
dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es: Rosszindulatú emlődaganatot távolítanak el. Úgyhogy eleve nem egy vidám hangulatban indulok neki az egésznek.

Köszi mindenkinek a választ! Igazatok van... meg kell magam emberelni!

dec. 1. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Ismerem a hányásfóbiàt, a mindennapjaim keseríti meg. De általában azért kevesen lesznek rosszul ilyen szempontból ha felébrednek műtét után. Nekem 4 műtétem volt eddig és egyik után sem voltam rosszul. Szédelegni lehet, de az is elmúlik hamar.

Én naponta szúrom magam vérhigítóval, hidd el, már a vérvételek meg sem kottyannak.

De mindenképp beszélj ezekről az aneszteziológussal, hátha emberséges és figyelni fog rád!

És gyors felépülést kívánok 🤞!

dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Akár mi is van, szerintem azt hogy vérvételkor meg bármilyen tű látványára sokszor szédülni meg ájulni szoktál, mindenképp meg kéne említened. Erre jó, ha számítanak.
dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!