Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos Ir vagyok. Nekem jó a...

Fruzsica kérdése:

Pcos Ir vagyok. Nekem jó a kalóriadeficit? Azzal fogynék? 85kg 168cm

Figyelt kérdés
dec. 17. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek jó a kalóriadeficit, neked is. Annyi a plusz trükk nálad, hogy ahhoz hogy ne légy rosszul, meg ne zabálj be a leeső vércukorszint miatt, az étrend összetétele nagyon nem mindegy. Egy minimális mértékben befolyásolhatja a kalóriafelhasználásodat a betegséged, de ennek nincs nagy jelentősége, a deficitet úgyis ki kell tapasztalni, mert egyébként is vannak kisebb egyéni eltérések. Tehát amúgy sem bízhatsz meg 100%-ban abban, amit a kalkulátor kiad, az csak egy közelítő becslés, amiből ki tudsz indulni.
dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De jó egy kiss biztatás.Eddig mindenki rosszat mondott nekem hogy ne csináljam.

Reggelire tojást vagy szendvicset szokatm enni,Ebéd épp amit főzök tészta,krumpli inkább cs.mellet eszünk. Vacsi tojas vagy au ebéd maradéka

dec. 17. 23:38
 3/15 anonim ***** válasza:

A kalóriadeficit az egyetlen, amivel lehet fogyni. Aki azt mondja nem fogy vele, az igazából nincs deficitben!


Hány éves vagy?

dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok
dec. 18. 09:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Rendben, hát akkor hajrá 😉

Még annyit megjegyzek, hogy a ketó, paleó, vegán, vércsoport diéta stb mind csak azért (és csak akkor) hatásos ha közben emberünk kalória deficitben van

dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
dec. 18. 10:05
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jó? Fogyni csak attól lehet. Viszont ha pcos-ed van, akkor mellette a ch bevitelre és azok minőségére kellene figyelni. Pl. a krumpli meg a sima tészta pont nem jó.
dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor helyettük mit egyek?

A mai világba nem lehet külön főzni sajnos.

Mivel csaladom van

dec. 18. 10:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor mindenki eszi azt, amit főzöl. Az IR étrend egyébként is egészégesebb, mint az átlag magyar étrend. Főzheted ugyanazokat, csak sima tészta helyett teljes kiőrlésű meg durum tészta, rizs helyett barna rizs vagy basmati rizs, köretnek jó még a bulgur, hajdina, quinoa, kuszkusz.

Fehér liszt helyett tk. liszt, zabliszt, rozsliszt. Le kell cserélni a pékárukat, liszteket, köreteket. Na meg persze a cukrot, mézet édesítőre.

dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Néhány apró trükk, hogy ne kelljen külön főzni. Kiindulásnak jó az ún. tányér módszer. Fél tányér zöldség, negyed tányér szénhidrát dús valami, a maradék egynegyedre kerül a fehérjeforrás. Persze a legjobb lenne dietetikussal konzultálnod.


A zöldséget én általában a mikróban készítem el. Fél kiló zöldséget teszek egy egyliteres jénaiba, rá fél tk vegeta, 1ek olaj, fedő, összerázom, 12-15 perc mikrózás és kész. 800 w-os a mikrónk. Fagyasztott brokkoli, karfiol, zöldbab, kelbimbó, friss répa, cukkini, nekem eddig mindennel működött.


A szénhidrátdús rész pedig lehet bulgur, amit csak lobogó vízzel leöntesz és állni hagyod.


Bevált nekem még mindenféle hüvelyes: sárgaborsó, lencse, zöldborsó, bab. Ha eddig nem etted, fokozatosan növeld. Főzeléknek szoktam enni, de sokféleképpen elkészíthetők. Figyelembe kell venni a szénhidrát tartalmukat, de jó rost- és fehérjeforrások.

dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!