Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Januárban megyek először...

Januárban megyek először mammográfiára, és nagyon félek! Mennyi az esélye, hogy találnak valamit?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok, és azért küldött el mammográfiára a nőgyógyászom, mert anyukám tavaly hunyt el mellrákban. Egyéb betegség miatt néztek BRCA 1-2 géneket nálam és mindkettő negatív lett, vagyis nem öröklődő mellrákja volt anyukámnak. Sajnos iszonyatosan pánikolok, hipohonder vagyok, és gyomoridegem van, hogy találnak e valamit. Semmi tüneteim nincs amúgy, a nőgyógyász jelezte is, hogy ha babát szeretnénk a párommal, most ideális belevágni a lombikba, mert minden rendben van (a citológia is negatív lett hála az égnek 🙏).

dec. 22. 22:30
 1/6 anonim válasza:
65%

A pontos esélyt nem tudom, de ne attól félj hogy kiderül, hanem attól, hogy nem!

Ezért kell szűrésre járni.

dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

"Mennyi az esélye, hogy találnak valamit?"


Szerinted mi jósnők vagyunk vagy személyesen Isten olvassa ezt a fórumot, hogy egy egzakt valószínűségi paraméterrel meghatározzuk, hogy mennyi az esélye annak, hogy találnak valamit? Semmi előzetes mérés nem áll rendelkezésre amiből még csak becslést lehetne mondani, hogy hány % az esélye, úgyhogy 0 és 100% között bármi lehet...

dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen fiatalon, ha nem örökletes, nincs sok esélye, ne aggódj emiatt.
dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Esély mindig van, de épp az a lényege a szűrővizsgálatnak, hogy ha baj van, akkor időben kiderüljön.
dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem az esélyeket kell latolgatni, mert annak semmi értelme.


Én 20 éve járok rendszeresen és soha nem félek, mert ha találnának is valamit az időben kiderülne és gyógyítható kategória lenne.

A rendszeresség az ami megnyugtatja az ember lányát.

dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minimális az esélye. Én nem is paráznék, mert az megmérgezi a mindennapjaidat. És majd lesz valami pszichoszomatikus nyavalyád.
dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!