Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mióma minden esetben megnő?

Mióma minden esetben megnő?

Figyelt kérdés

Észrevettek egy 1 cm-es miómát a múltkori rutinvizsgálaton.

Kérdés, hogy tényeg elég-e csak évente nézetni?

32 éves vagyok és még nincs gyerekem, 1-2 éven belül nem is lesz.

Mennyi az esélye, hogy pár éven belül súlyossá váljon a mióma? Mennyi idő alatt nő meg annyira, hogy műtét kelljen? És mennyire nehezíti ez a jövőbeli terhességet? "Sietnem" kell emiatt a gyerekvállalással?



jan. 1. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy két nő rokonomnak is kivették emiatt a méhét 40 év felett kicsivel, de nekem jóval korábban kijött, mint nekik...
jan. 1. 21:06
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem az csak rosszabb lesz!
jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hormonalis oka van. Mutet nem a merettol fugg, kiveve ha gyerekfej nagysagu nyilvan, hanem a panaszoktol.

Tobbfele elhelyezkedesu mioma van, ezert valtozatos panaszokat okozhat. Menopauzaval abbahagyja a novekedest, vagy zsugorodhat. En pl 50 evesen nem akarom megse kivarni a menopauzat, ami meg mindig nem jon, de a het centis miomam szekelesi gondokat okoz.

Osztrogentol no, es hormonspiral vagy progeszteronos gyogyszer ( ha osszekevertem volna, akkor is tudja az orvos) segithet, en speciel nem mertem ezeket es novekszik.

jan. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azert a tied olyan kicsi, lehet, hogy gyereket is miomaval vallalhatnal.

En a mehemmel vetetem ki, de ugye otven vagyok. ( Csaladomban a menopauza mindenkinek hatvan fele volt, sokara meg.)

jan. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 45 felett lett, nem nőtt, viszont pár év alatt lett mellé több kicsi. Spirált kaptam, az állítólag kordában tartja, hogy ne nőjön. Műtétet egy nőgyógyász sem tartotta indokoltnak.
jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!