Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használat fáj, mit...

Tampon használat fáj, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Először próbálgattam a tampont a napokban.


De egyszerűen olyan, mintha falba ütközne és nem tudok ellazulni, plusz szörnyen is ég, amikor felhelyezem.


Még szűz vagyok, még nem is volt kapcsolatom, de tartok attól, hogy majd ez előfordul közösülés közben is ha egyszer lesz, és tönkremenne a kapcsolatom.


Őszintén picit így furának érzem, hogy oda bármit is felrakjak. Szerintem ez teljesen pszichés probléma és fogalmam sincs miért, nem ért gyerekkoromban trauma.


Ez csak a rossz technika miatt van vagy valóban vaginizmus lehet? Nem akarom magamat diagnosztizálni, de az utóbbit emiatt a pszichés dolog miatt vetettem fel.


Kérlek segítsetek milyen technikával segíthetnék ezen vagy hogyan lazulhatnék el.



jan. 8. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Nekem is (elég sok embernek) fájt/kellemetlen az első pár tamponhasználat. Ez ilyen, majd belejössz. Ez nem vaginizmus. Nézzél videót, ezer ilyen tiktok meg youtube videó van, ami fiataloknak tanítja ezeknek az eszközöknek a használatát.
jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Ja és ez egyáltalán nem pszichés, ezt engedd el. Meg kell tanulni, ki kell tapasztalani hogy neked hogy kényelmes, milyen márka, milyen méret (gondolom most minit próbálsz, ha nem akkor mindenképp azzal kezdj)
jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyilván már néztem ilyen videókat, ès igen Ob minivel kezdtem.
jan. 8. 23:09
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván nagyon ügyes vagy. Mondom ez azért elég gyakori. Én kb 16 évesen kezdtem tampont használni, nagyon fájt először, gyűlöltem. Aztán belejöttem, megszokta a testem, még szűz voltam, és a normált és a supert is használtam már. Az első szex is fájni fog valószínűleg, mint szintén szinte mindenkinek. Az is át fog alakulni idővel (általában elég gyorsan) és élvezni fogod. Ne paráztasd magad feleslegesen, hagyd a tested megszokni az új dolgot.
jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Az ob-val nekem is ég, pár perc után dobtam ki a fenébe ahányszor próbáltam, a többi márkával nincs bajom 🤷‍♀️

Volt már nekem is hogy olyan volt mintha fal lenne ott, próbáld máskor. Nagyon elrontani nem lehet, ott a rajz a papírján is

jan. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Mi a probléma a betéttel, hogy ilyen fiatalon tamponozni akarsz?
jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
12 évesen jött meg először, 13 évesen próbáltam tampont felhelyezni sikertelenül. Utána még próbálkoztam többször, de nem jött össze, fájt, nem tudtam rendesen megcsinálni, inkább hagytam. 16 évesen vesztettem el a szüzességemet. Az ujjazás is fájt nagyon, hát még a szex. Átszakadt a szűzhártyám, megszoktam a szexet, így se az ujjazás, se a tampon felhelyezés nem fájt többé :D Az ilyen szűk hüvelyű lányokon úgy tűnik, hogy csak a szex segít :D
jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Alap probléma, hogy az ember lánya az elsőt valahogy felfele akarja tolni, pedig ferdén hátra kell. A másik, hogy ha nem teszed elég mélyre az olyan, mintha kaktuszon ülnél. Jócskán utána kell menni az ujjadnak, hogy a helyére kerüljön, főleg amíg nincs gyakorlatod. Később már érzed, hogy amikor picit megszalad, tolsz még egy centit és kész.
jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szűzen az első néhány jó szenvedős volt, plusz persze nem toltam fel eléggé, de a versenyen nem lehettem betétben :D, szóval muszáj voltam megtanulni.

14 évesen.


Viszont nem előre kell tolni, hanem ferdén hátrafelé, és igen, kellemetlen érzés, de megérte, mert nem kellett attól félni, hogy átázok, vagy bármi, ami a hófehér nadrágban rhadt ciki lett volna.

jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

És igen már hogyne lenne pszichés. Amíg "furának tartasz oda bármit feltenni", addig összeszűkül a hüvelyed, mert rágörcsölsz, tiltakozol a gondolat ellen...


Engedd el. Ha nem megy, akkor ne erőltesd.

jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!