Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használat fáj, mit...

Tampon használat fáj, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Először próbálgattam a tampont a napokban.


De egyszerűen olyan, mintha falba ütközne és nem tudok ellazulni, plusz szörnyen is ég, amikor felhelyezem.


Még szűz vagyok, még nem is volt kapcsolatom, de tartok attól, hogy majd ez előfordul közösülés közben is ha egyszer lesz, és tönkremenne a kapcsolatom.


Őszintén picit így furának érzem, hogy oda bármit is felrakjak. Szerintem ez teljesen pszichés probléma és fogalmam sincs miért, nem ért gyerekkoromban trauma.


Ez csak a rossz technika miatt van vagy valóban vaginizmus lehet? Nem akarom magamat diagnosztizálni, de az utóbbit emiatt a pszichés dolog miatt vetettem fel.


Kérlek segítsetek milyen technikával segíthetnék ezen vagy hogyan lazulhatnék el.



jan. 8. 22:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétlenül tampon kell, mert pl.sportoló vagy, akkor ne erőltesd. Nem mindenki szereti, több kényelmes lehetőség is van, válaszd azt, amelyik neked jó.
jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
6-os, a betét olyan, mint egy pelenka... Nekem a tampon megváltás volt.
febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem a guggoló póz vált be leginkább.

Ha nem tudod elég mélyen felhelyezni, akkor feszít, fáj. Ebben segít, ha leguggolsz hozzá.

De lehet, hogy túl száraz vagy. Ilyenkor érdemes megvárni, hogy elinduljon kifelé egy kis menstruációs vér, ami "síkosít". Persze, a higiéniára nagyon oda kell figyelni, de ezt biztos tudod.

febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!