Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Attól, hogy szűz vagyok, még...

Attól, hogy szűz vagyok, még megnézethetem a mellemet egy orvossal? 27/N

Figyelt kérdés
A bal mellem eléggé fájt valamelyik nap, és most kíváncsiságból megtapogattam. Egy kicsi gumót éreztem benne. Megijedtem, mert nagyimnak volt mellrákja, amit meg kellett. Viszont nem tudom, hogy ha szűz vagyok, akkor nem jöhet elő nálam, ugye? Vagy örökölhetem így is? Egyébként, tavaly jött is a mellbimbómból néhány napig fehér folyadék, de aztán az elmúlt magától. Kellene félnem? Vagy ne foglalkozzak vele?

jan. 12. 21:00
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*Megijedtem, mert nagyimnak volt mellrákja, amit meg kellett műteni
jan. 12. 21:01
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

A mellrák és a nemi élet (szűz vagy vagy sem) között a világon semmi kapcsolat nincs, honnan veszed ezt a butaságot?


Mielőbb menj orvoshoz ezekkel a tünetekkel. Javaslom a nőgyógyászt és ő majd tovább irányít UH-ra vagy mammográfiára/emlő tomoszintézisre (bár nem tudom az utóbbit csinálják-e TB alapon is), esetleg vérvételre, pláne, hogy családi érintettség van. A mellbimbóból folyást is említsd meg neki.

jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A szüzességnek a mellrákhoz semmi köze...
jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Mi koze a szuzessegednek egy orvosi vizsgalathoz?
jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
A mellráknak semmi köze ahhoz, hogy szűz vagy-e, vagy nem. Ha aggódsz, menj orvoshoz.
jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
#3-as vagyok. Mármint, a szüzesség nem áll kapcsolatban a mellrák kialakulásával vagy nem kialakulásával. Ez teljesen két különböző dolog.. Menj orvoshoz.
jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Nőgyógyászhoz menj el és vizsgáljon meg.

És nem, nem ciki, hogy szűz vagy, csak szólj neki előre.

jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Voltam néhány hónapja nőgyógyásznál, mert nagyon begörcsöltem mikor megvolt, holott soha nem görcsölök mikor megvan. Kinevetett, mikor elmondtam, hogy szűz vagyok, és gúnyolódni kezdett (Szűz Mária vagyok, stb)
jan. 12. 21:08
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom a szüzesség dolog azért zavart össze, mert a méhnyakrák szexuális úton (HPV fertőzés következményeként) alakul ki legtöbb esetben.


Ahogy a többiek írták, az emlőráknak semmi köze a szüzességhez. Úgyhogy irány a doki!

jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
8-as: ne ahhoz az orvoshoz menj, nyilván. Ilyet orvos nem mondhat, tessék kiállni magadért, jelenteni a kórháznak/fenntartónak az ilyen viselkedést, vagy a betegjogi képviselőnek. Ettől függetlenül menj orvoshoz.
jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!