Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normálisak a melleim és a...

Normálisak a melleim és a mellkasom?

Figyelt kérdés

1. kételyem:

10-11 éves koromban kezdtek el nőni, ez 12 és fél-13 éves koromban maradt abba. Most 16 vagyok, azóta is hordom a 13 éves koromban kapott melltartóimat. Úgy látom, hogy azóta semmit nem nőttek a melleim. Őszintén szólva nem tudom, mi a pontos méretem, de 75 B-s, 75 C-s, 80 A-s a legtöbb melltartóm.


Soványabb alkat vagyok, mindig is az voltam.

Namost, 172 centis, 51 kilós lányként óriási mellekre nem is vágyok (bár valamivel lehetnének nagyobbak, de mindegy), mert hülyén néznék ki, de mégis, az normális, hogy már hetedikes koromban abbamaradt a növekedésük? A családomban, és az osztályomban sem láttam még erre példát, szóval eléggé egyedül érzem magam.


2.kételyem: a formájuk. A tartásom is rossz, de ha úgy kihúzom magam, hogy még a gerincem is kitörik, akkor se akarnak olyan széplen állni. Nem is tudom elmagyarázni, szóval inkább megpróbálom illusztrálni:


Mellforma oldalnézetből, amit mindenhol látok, pl a nővéremé is ilyen: <


Az enyém: /_


Szóval valahogy a legtöbb nőnek fentebb van a mellbimbója, alatta pedig a zsír-vagy nem tudom, mi-, "kilóg, kibuggyan" (?) (szörnyen fogalmazok bocsi), ezáltal egy ilyen kapcsoszárójelhez hasonló formája van a mellüknek oldalról. Elölről pedig szintén gyönyörű, egy kör, és kb alulról az egyharmadánál a mellbimbó. Nekem inkább egy u vagy v betűre hasonlít, és megintcsak az a probléma, hogy túlságosan alul van a mellbimbó.

Ez betegesnek tűnik, tudom. De brozasztóan zavar, mert anyukám mesélte hogy még mikor soha nem szoptatott, akkor is ilyenek voltak neki is a mellei, és apukám mondta neki hogy varrassa fel, mert így nem kívánatosak.

Szóval száz szónak is egy a vége, csúnyának és abnormálisnak tartom a melleimet. Biszex vagyok és számomra bármilyen mell gyönyörű, de valahogy a sajátom nagyon offos. Tudom, hogy nem látjátok, de így leírva csak el tudjátok valamennykre képzelni, szóval szerintetek is elég gáz? Aggódnom kéne, vagy mi?


3. kételyem: nem emlékszem már,ennek mi a hivatalos neve, de a mellkasom enyhén "be van horpadva". Nem olyan brutális, mert tudok tőle lélegezni, meg minden, de azért megértem, ha valaki unattraktívnak találja.

Összességében úgy érzem, mint nőnek, pont az egyik legfontosabb testrészem a legocsmányabb, és tudom, hogy egyátalán nem a mell és annál környéke a legfontosabb egy kapcsolatban, de esküszöm nem hazudok, ha azt mondom, hogy a melleim miatt sokkal kevésbé erzem szerethetőnek és értékesnek magam.


Bocsi, ha rosszul fogalmaztam, a végére teljesen belekavarodtam.



jan. 15. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fog még nőni, az is lehet, hogy nem. Valakinek 18-20 éves korában is nő, változik, valakinek 14 évesen be is áll.

Minden mell más. Most tök rossznak hiszed a tiedet, de ez ez csak egy mell. Van szétfele álló, összefele, lefele, felfelé is akár. Van nagy mellbimbó, van kicsi, van befele forduló. Van kicsi és rózsaszín mellbimbóudvar, vagy szinte az egész mellet beborító lilás színű.

Ha szerelmes lesz beléd valaki, akkor így fog szeretni ahogy vagy, attól függetlenül, hogy van nálad attraktívabb. Az én férjem 100 kg, van egy kis hasa. Szépnek találom a kocka hasat, de az övé pont olyan jó nekem, mintha olyanja lenne.


[link]

jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ugyanehhez a magassághoz 15 kg-val több vagyok mint te, és ettől függetlenül nekem se lehetnek nagyobb melleim. És eddig mindig csak pozitív visszajelzést kaptam :) szóval ezen semmiképp ne aggódj.

Én úgy en bloc abbamaradtam a növésben 13 évesen, ahogy anyukám is. Szóval ez sem jelent semmit.


A formája... Rengeteg féle mellforma van, ha úgy érted hogy kicsit lógósabb, hidd el aki szeret azt egyáltalán nem érdekli. Ráadásul, nekem bi lányként látványra is bejönnek az ilyen cicik is :)

Apád meg bocsi de egy tuskó hogy ilyet mondott anyudnak :( ez elfogadhatatlan. És te se hallgass rá.


Az a horpadás nem tudom mennyire lehet látványos, de mint mondtam aki szeret nem foglalkozik vele, az a lényeg hogy egészségügyi problémát ez nem okoz.


Nincs veled semmi baj, csak próbálj dolgozni az önelfogadáson, önszereteten. Ez nagyon fontos az életben. Nem egyszerű a tinikor, 16 éves kor körül amúgy szinte minden lány küszködik ezzel, én is így voltam, de így 18 éves koromra meg már teljesen rendben vagyok magammal. Szóval csak kitartást :)

jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Tölcsérmellkasnak hívják. Hát azért ennek is vannak fokai. De van olyan ismerősöm nő, akinek nagyon hátrányos volt valóban. Ennek ellenére férje és gyerekei vannak.
jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a szép válaszokat, megnyugtattak egy hangyányit, az viszont fix, hogy nagyon meghatottak! Nagyon kedvesek vagytok, esküszöm! 😭😭😭😭😭❤️❤️❤️
jan. 15. 20:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Mellek: "75 B-s, 75 C-s, 80 A-s a legtöbb melltartóm" - ezek teljesen átlagos mellméretek.


Egyébént pl. így kell mérni: [link]


De kb. minden gyártó méretezése más picit + a fazontól is függ, hogy melyik méret lesz jó.


Forma: hiába nem vigasztal, ez sajnos genetika, hízással minimálisan lehet (vagy nem) "gömbölyíteni" (van aki "mellre" hízik, van aki nem).


Tölcsérmell: ezt valami szakorvossal kellene megvizsgáltatni, reumatológus/ortopéd szakorvos, hogy lehet-e/kell-e valamit csinálni vele, gyógytorna, korrekciós műtét, passz.


Az, hogy apád bunkó volt anyáddal (miért vette el, ha ennyire nem találta kívánatosnak a melleit? vagy elváltak/megromlott a viszonyuk és anyukád nem teljesen mondd igazat? mindkettő lehet), az nem jelenti azt, hogy te ne találnál olyat, aki így is kívánatosnak fog tartani. Nyilván, lesz olyan, akinek ez számít, nem tetszik neki, ehhez joguk van nekik is, biztos olyannal is fogsz találkozni, aki tuskó lesz, de ennél sokkal súlyosabb testi hibákkal is találnak párt az emberek.


Azzal egyetértek, hogy az önelfogadáson, önszereteten dolgoznod kell, mert - bármennyire is elcsépelt - ha valaki nincs rendben önmagával, nem szereti önmagát, akkor mások sem fogják. Kitartás! :)

jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, vagyok még egy: "Összességében úgy érzem, mint nőnek, pont az egyik legfontosabb testrészem a legocsmányabb," - ez szerintem nagyon káros gondolat, nagyon ledegradálod magad, ha szerinted a melled a legfontosabb testrészed!
jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Anyukám igazat mondott, ebben biztos vagyok. Apukám engem is folyton megbánt akaratlanul is hasonló súlyosságú gondolatokkal.


Hízni nem tudok, nem is akarok, de azért nagyon köszönöm hogy az összes problémámra igyekeztek megoldásokat találni. Ez őszintén olyan jól esik, hogy teljesen feldobódtam.


Azért gondolom, hogy a mellem az egyik legfontosabb testrészem (holott tudom, hogy biológiailag nem az), mert ilyen családban nőttem fel. Arról nem beszélve, hogy a médiából is agyba-főbe ezt kapja az ember. Vagy szép melled van, vagy nem vagy jó nő. Én ezzel nem értek egyet, mert mégegyszer mondom, biszex vagyok, és én is pl pont leszarom hogy egy lánynak milyen a teste, de egész életemben ezt az üzenetet kaptam férfi oldalról, szóval nem nagyon tudom kiírtani magamból ezt a meglátást magammal szemben.

jan. 15. 20:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy apád ilyen.


Nemcsak biológiailag nem az, de az, hogy ember mennyire vonzó/nem vonzó egy másik ember számára, az olyan sok mindenből áll össze, nagyon különbözőek vagyunk, mindenkit más indít be, van, aki kb. leszarja milyen a melled, de mondjuk a feneked/lábad indítja be, és még sorolhatnám, még csak extrém irányba sem kell elmenni.


Nehéz ezeket a hozott mintákat levetni, ha nagyon nem tudsz ezzel megbirkózni egyedül, akkor fordulj szakemberhez, ne rontsd el az életed ilyen negatív gondolatokkal, túl fiatal vagy még ahhoz! :)

jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"biszex vagyok..."


Itt csak ez az egyetlen probléma. Mással semmi baj.

(Le leszek pontozva, de attól még igazam van. Ez totál nőietlen egy nőtöl.)

jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#9-10 téged kéne kezeltetni, mert ez az egyetlen boldogságod az életben, hogy másokat próbálsz lehúzni.
jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!