Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan legyek ezen túl?

Hogyan legyek ezen túl?

Figyelt kérdés

Szeretném magamból kiírni a dolgokat, köszönöm aki olvassa. A gyermekem születése után öt évvel fedeztek fel nálam endometriózist, ami 2 oldali petefészket érintett. A műtét megvolt, a gnrh fél éves kezelését végigvittem, hízni nem híztam, sőt amikor nagyon megijedtem, hogy ez a kezelés vár rám, akkor ledobtam 4 kilót és ez még most is tart. Decemberben ért véget a kezelés.

A gondom az az, hogy nekem ez császármetszéstől van, ami bebizonyosodott sajnos. A másik gondom pedig az, hogy annak idején én természetesen akartam szülni, de nem adták meg a lehetőséget (nem volt vajúdás, nem kellett volna megcsászározni ez is nekem nagyon nehéz, mert utána más orvossal megnézettem minden egyes papíromat és mondta, hogy megtudtam volna szülni). Én egyáltalán nem tudok ezen túl lépni és a dolgokat súlyosbítja az is, hogy a saját anyám sem hiszi el, hogy nem kértem császárt. Az ő válasza: nem tudja, nem volt ott. Ez nekem nagyon, de nagyon rosszul esik.

Annyi, hogy gyakorlatilag bementem egészségesen és majd évek múlva kiderül, hogy gyógyíthatatlan beteg lettem.

Jelenleg örülök annak, hogy sikerült a hormonkezelést véghezvinnem, mert én semmi mellékhatást sem tapasztaltam. Nem tudom ez mitől függ, én a sétára rákattantam nagyon.

Valójában nem érzek senkitől támogatást ebben.Nem mertem belefogni a kezelésbe az elhízás veszélye miatt. Facebook csoportokban azt láttam, hogy inkább ijesztgetik egymást a nők, mint sem támogatják.

Az orvosnál voltam ellenőrzésnél, de akkor még kezelés alatt voltam. Nem látott semmit. Ugye erre sok esetben ciklusgátlást javasolnak, de én ezt már nem szeretném. Nem szeretnék fogamzásgátlót, mert szintén félek a hízástól. Szóval ezek vannak bennem. 15 éve 20 kilótól szabadultam meg, szóval hajlamos vagyok rá és próbálom is tartani. Köszönöm, aki olvasta.


jan. 17. 11:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Próbálj ki új hobbikat, amik elvonják a figyelmedet erről az egészről.
jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Azt ugye tudod, hogy nem a császármetszéstől lett az endometriózis.

A császáron már nem tudsz változtatni, és nem is kell senkinek sem magyarázkodni miatta, még anyukádnak sem.

Én már 3 műtéten vagyok túl. Most kezdtem a hormonterápiát. Eddig nem mertem. Nem ijesztegetett senki sem csoportokban. Sajnos több ismerősöm is küzd ugyanezzel, rajtuk láttam a durva mellékhatásokat.

Most többen is ajánlottak egy újabb gyógyszert. Remélem, nekem is lesz olyan szerencsém, mint neked, hogy nem lesz mellékhatás :)

Kitartás! Én mindig arra gondolok, hogy ennél sokkal rosszabb betegségek is vannak. Én ezt egy állapotnak fogom fel, nem betegségnek. Persze rossz nagyon, de jobb, mintha valami rosszindulatú lenne.

Ja, és Neked gyereked is lehetett! Nekem és az endos ismerőseimnek nem jött össze több mint 10 éves próbálkozás alatt sem. Van, aki már a sokadik lombikon van túl és így sem sikerült. Életkorunk miatt pedig már nem is nagyon van esély. Mind 42-48 közöttiek vagyunk.

jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy de, ettől lett. Előtte nem volt és pl ez is nehéz, h magyarázkodnom kell, h ettől lett. Az orvos, aki operált konkrétan azt mondta, h minden elcseszett császár szövődményét ő végzi el. Tény az, hogy nem feltétlen kell endosnak lenni császár után.
jan. 17. 12:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második: jah most láttam, hogy most kezded el a terápiát. Én csomó mindent szedtem a gnrh mellé: kudzu, resveratrol, napi 3 szem ligetszépe, mapi 2 szem kurkuma gyömbérrel, Omega 3, Q10. Szerintem ezek segítettek. Ne fél a gnrh-tól. Én tőlem senki jobban nem fél tőle. A gnrh egy durva cucc, de férjem vett rá, aki orvos, hogy jó lenne legalább esélyt adni neki, mert ki megcsinálja, annak kevésbé jöhet vissza. Nekem kiküldte a szövettant külföldre és ott is kimutatták, hogy nincs benne olyan mutáció, ami az ösztrogénnal függött volna össze, tehát nem a hormondologgal kapcsolatos. Ezeket a vitaminokat most szedem. Június óta. A csoportban milyen mellékhatásokról számolnak be? Pn pl a Visanne-ról olvasok nagyon rosszakat, van, aki a szuriért könyörgött. Én pl a Decopeptil depotot kaptam. Nagyon sok féle van a gnrh között is. Ha most pl előtte állnék, tuti semmiféle naplót sem olvasnék, mert ott meg a Zodalextől volt ki a csaj.
jan. 17. 12:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Együttérzek a babára vágyókkal és szívből kívánom, hogy jobb legyen idővel.
jan. 17. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Én fogamzásgátlóról még nem hallottam semmilyen durva mellékhatást. Hosszú (de az tényleg hosszú, 10 vagy több 10 év után) volt nekem is libidócsökkenés, de más nem. Hízás, meg semmi egyéb durva vagy látványos nem volt.

Hormonterápia nyilván sokféle van. Én sem ismerem mind. Az én ismerőseimnél van kopaszodás, hízás, de nem pár kiló, hanem 10-20-30 kilók, depresszió. Én ezektől félek. De ha kezdődik valami durva, akkor inkább abbahagyom.

jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A gnrh-nak nem olvastam anno ilyen mellékhatásairól, hogy kopaszodás. A depresszió és az elhízás pedig egymással szoros kapcsolatban vannak, hiszen evés zavar is társulhat sajnos hozzá vagy nassolás stb. Én is ezektől féltem, amiket te felsoroltál. Serdülő voltam, amikor 20 kg-t híztam 2 hónap alatt. Azt mondta mindenki, a hormonok. Lehet, hogy azok is nagymértékban hozzájárulhattak, de inkább a sok mellé evés és a canderell csoki. Bevallom, 51,5 kg vagyok, nyáron, mikor a kezelés volt, akkor 50,3 volt a legkisebb súlyom. De ott a nyár is szerepet játszott benne, mert nem kívántam az ételt, de ezek ellenére sokat mozogtam, mert féltem a hízástól. Én azt mondanám, ne félj. Én megmondtam a férjemnek, ha az 53 kilóm 56 ra felmegy, akkor abba fogom hagyni. De megigértem magamnak, hogyha nem, végigcsinálom. Hőhullám pl egyáltalán nem volt, pedig azt is szokták mondani, hogy még utána is szenvednek tőle.
jan. 17. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud segíteni a szülési trauma feldolgozásában, ha egyedül elakadtál.
jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
És milyen magas vagy? Nem túlzó a súlyoddal való foglalkozás?
jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok. De túlzott, de régen meg 70 kiló voltam és alig tudtam lefogyni. Ez érdekes, mert a gimnázium után életmódot váltottam, és már kismamaként sem jött vissza semmi. pl 53kg-ról kezdtem a terhességet és a kiírt napján 59 kg voltam.
jan. 18. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!