Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan állitsam meg a zuhanást...

Hogyan állitsam meg a zuhanást? Hogyan legyek pozitívabb, ha állandóan az armageddont kell hallgatnom? Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés
Emlékszem gyerekkoromban folyamatos felkészültséget éreztem magamon. A szüleim folyton az armageddonnal jöttek hogy el fog majd jönni. Most el telt elég sok idő, depressziós lettem, mintha meg akarnék halni, sokszor panaszkodom hogy miért vagyok ilyen. Mindig az ellen védekeztem hogy ne legyek ilyen negatív mint ők, próbáltam mindig pozitív lenni. De valahogy annyi ideig hallgattam őket, hogy már nem bírom tovább.. Úgy érzem egyre gyengébb vagyok.

2022. dec. 4. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
6%

Annyit tehetsz szerintem, hogy ráfókuszálsz a "most"-ra, csak azzal törődsz ami éppen az orrod előtt van - persze nyilván ésszerű keretek között. Közben próbáld mindenáron észrevenni a dolgok jó oldalát. De végülis te is ezt írtad, hogy próbálod, szóval az irány jó. Ahogyan hosszú évek alatt a sok apró feszült pillanat sötéten látó személyiséggé tett, úgy ezt a visszájára is lehet fordítani, bár nem egy hét alatt.

Távol kell tartani magad azoktól a környezeti hatásoktól, amik a negatívumot erősítik, és törekedni kell azok felé, amik a pozitívumot hozzák magukkal. De ha kóros mértékűnek érzed a problémát, nem ördögtől való felkeresni egy pszichológust.

2022. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus. Egyébként a PTSD tünete is az állandó "készenléti állapot", traumatizált embereknél gyakori. Mindig attól félünk, hogy mikor dől össze a világ?!
2022. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!