Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 12,5 èvesen jött meg...

Ha 12,5 èvesen jött meg elöször, vàrhatòan meddig lesz meg?

Figyelt kérdés
Idèn leszek 42 èves, rendszeresen megjön mèg minden hònapban.
jan. 20. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
meg kb 15 evig biztos
jan. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 qborka ***** válasza:
81%

Ezt előre szerintem nem lehet megmondani.

Én is 12 körül kezdtem,44 vagyok,fél éve hormonspirállal,hogy ne vegyék ki a méhemet. És még mindig tart.

jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Erről inkább anyádat és a nagymamáidat kérdezd, ha még tudod, mert a genetika többet számít itt, mint a matek. :)

Amúgy ugyanezekkel a számadatokkal rendelkezem, csak nem nagyon érdekel, mikor jön a változókor.

jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyénileg változó, nekem ezzel a kezdéssel 52 éves koromig tartott, úgy, hogy már 50 felett elkezdett kiamaradozni.

Anyukámnak szintén így volt, tehát érdemes a genetikat figyelembe venni.

jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évesen kezdtem, most a 41.-ben vagyok, de már évekkel ezelőtt felborult a ciklusom és megjelentek a változókori tünetek. Bő 10 évvel korábban, mint az anyámnak annak idején. (Az orvos szerint is meglehetősen korai, de van ilyen, korai petefészek-kimerülésnek hívják.) Nem lehet előre kiszámítani.
jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én idén leszek 52 és még mindig teljesen normálisan, 29 naponta megvan. Igaz, nekem 14 éves korom után jött meg először.
jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Ne hülyéskedj már, még csak 42 vagy!

Igen, igen tudom mi a korai klimax (már csak szakmámból adódóan is), meg itt is negyvenesek panaszkodnak.

De azért ne temesd már magad.

Az mondják kérdezd meg a női felmenőidet, de én erre sem láttam összefüggést.

Vagy aki korán kezdte, annak tovább megjön.

Ezt is cáfolnám, èn is 16 évesen kezdtem és most 54 évesen még mindig szabályosan menstruálok, csak a mennyiség csökkent.

Amit én olvasok klimaxos csoportokban, meg orvosi tanulmányokban az az, hogy a fokozott stressz, a szemét kaják, a külső ösztrogén terhelés befolyádolja.

A fokozott stressz magasabb kortizol, a mellekveséd ösztrogént "lop" ez kihat a női hormháztartásra, pajzsmirigyre, inzulinra.

Máris ott állsz 40 évesen (amikor még azért női mivoltod teljében is lehetnél) kopaszodva, elhízva, vagy bőséges, vagy elmaradó menstruációval.

Néhány drága magánorvostól eltekintve, meg nem kapsz segítséget.

Na, ez a nagy helyzet... :(

Stresszel, hogy állsz?

jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Fú 7-es ez durva!

Én 42 évesen szültem,! Igaz nem volt tervezve, besikerült a 3 meglévő gyerek mellé, kétségbe is voltunk esve, de sokan támogattak és nem ítéltek el az ismerőseim.

A kisfiam már 10 éves. Ő is ép egészséges és a terhességem is példa arra, hogy egy 42 éves női szervezet még ugyanúgy működik mint fiatal korában.

Nincs rá recept, hogy kinek meddig, mikor.

A stresszel való összefüggésben van valami.

jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8.

Igen!

Azt már nem is fejtegettem, hogy a régi időkben, a becsúszott kis utolsókat 40 felett szülték.

Ez is azt bizonyítja, hogy a testünk működne, de ez a modern kor olyan terhet ró a nőkre, ami kikészíti a hormonrendszerüket.

Mi az már, hogy 30-as meg 20-as nőknél korai petefészek kimerülést diagnosztizálnak?

Meg ez a sok meddőség...

A természeti, primitív, meg nem stresszelő népek, alig van mit enni, de szaporodnak, mint a nyulak. :D

Ez a hajszolt, férfiakkal egyenértékű terhelést nőkre rovó világ, nem kedvez a női kiteljesülésnek pszichésen, meg a sok agyonfeldolgozott élelmiszeripari szemét sem és erre a test válaszol. :(

Amúgy aki nem ért egyet a korábbi válaszommal, az milyen okossággal tud előjönni?

Meg tudja pontosan mondani a kérdezőnek, hogy meddig fog menstruálni?

Mert nem lehet! Én csak kifejtettem miért nem.

Esetleg nézethet anti-Müllerian hormont, de annyi sztori van erről is, hogy orvos azt mondta vége a petefészeknek és mégis tudtak egészséges babát szülni.

Az orvosok meg csak széttarták a kezüket, hát ez egy csoda.

A nő test egy csoda! Jobban kellene rá vigyázni. :)

jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok kit megkérdezni, mert se anyám, se nagyanyám nincs.
jan. 20. 11:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!