Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekcisztánál meddig...

Petefészekcisztánál meddig normális a vérzés?

Figyelt kérdés

39 mm-es petefészekcisztát állapított meg a nődoki csütörtökön. Előtte való nap világospiros pecsételésem volt, viszont csütörtök estétől rendesen vérzek, sőt erősebben is, mint szoktam, kis darabkák vannak benne. Ez így normális, hogy még mindig ennyire vérzek? Mire számítsak, hogy el fog húzódni a vérzés?


Egyébként idáig nem volt gondom a menstruációmmal, jan. 9-ére vártam, meg is jött akkor, de csak 2 napos pecsételésem volt. Doki a cisztára azt mondta, hogy nem vészes. Nem görcsöltem, most sem görcsölök, a derekam viszont fájt.


(Mást nem is mondott, csak hogy magasan van a méhem, és 8 mm a méhnyálkahártyám.)



jan. 21. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én novemberben voltam dokinál, 40 mm cisztát látott.

Ez valamikor pár nappal az időszerű mensi napja után volt, végül az 52. napon jött meg, és kb. 10 napig tartott...

Utána a következő már viszonylag időben jött, átlagos erősséggel, remélem helyreállt, de abban állapodtunk meg a dokimmal, hogy azért kb. 6 hónap múlva ránéz, hogy minden rendben van-e.

Egyszer már volt ilyen cisztám pár éve, akkor nem tudtam megfigyelni, hogy hogy alakult a vérzés hosszabb távon, mert a második ciklusban terhes lettem (holott a doki figyelmeztetett, hogy egy jó ideig a ciszta miatt sok esély nincs rá, még a felszívódás/ürülés után is sokáig bekavarhat...)

jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm, hogy írtál! És akkor most melyiket számítsam a ciklusom első napjának? A jan. 9-ét, amikor megjött, vagy ennek a vérzésnek a kezdetét?


Amúgy én is örülnék a terhességnek, azt hittem először, hogy ez az. Bár, az az igazság, hogy átfutott az agyamban az az opció, hogy mégis terhes voltam, csak túl hamar mentem, és hasi uh-n nem látott még babát.

jan. 21. 08:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Ebben sajnos nem tudok segíteni, mivel nekem nem volt okom a ciklusom napjain agyalni (mivel a terhességgel nem számoltam a doki figyelmeztetése miatt), így nekem teljesen össze-vissza lehetett a vérzés.

Mikor pozitívat teszteltem, akkor sem tudtam, hogy hány hetes vagyok, mert az általam vérzésnek vélt vérzés után kb. a ciklus közepén már elég erős tesztem volt... Ráadásul sajnos missed ab lett, szóval az embrió fejlődéséből sem tudtam kikövetkeztetni utólag sem, hogy akkor mi hogy volt :(

Neked mihez kellene az első nap?

jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogy tudjam, hogy mikor lenne érdemes együtt lenni baba miatt, illetve, hogy legközelebb mikor kellene megjönnie a menstruációmnak (bár, jó lenne, ha sikerülne a baba). Mert ugye mindig kérdezik is a nődokik, hogy mikor volt az utolsó menstruáció első napja, és ahhoz viszonyítanak mindent.
jan. 21. 09:51
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as! Sajnálom, ami veled történt! :( Én is úgy tartok az ilyenektől. :(
jan. 21. 10:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Mivel ciszta mellett nagyon nehéz teherbeesni, így a ciklusfigyelést emiatt hanyagolnám a helyedben.

Mivel ígyis-úgyis bevar, így hiába van meg a ciklusod első napja, ha az egyébként tűpontos 28 napos ciklusod most 23 napos lesz, a következő meg 31, tehát a peteérést úgysem fogod tudni belőni.

Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, inkább lh tesztelj, de szerintem várjatok, míg helyreáll minden a ciszta után.

jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Norcolutot írt a doki, szerinted érdemes elkezdeni szednem? Azért írta, hogy majd meghozza a vérzést, és hogy azzal majd felszívódik a ciszta. De most ugye már 5. napja vérzek, így nem vált a szedése okafogyottá?


Egyébként nem volt soha tűpontos, olyan 24-27 napos szokott lenni a ciklusom. És akkor arra is számítsak, hogy maga a vérzés is így el fog húzódni, erősebb lesz?

jan. 21. 13:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem írt fel semmit a doki, azt mondta, hogy ezzel nem kell foglalkozni, az esetek nagy százalékában magától helyrejön... És ugye nekem elsőre annyira helyre is jött, hogy még terhesség is lett belőle, szóval eddigi tapasztalatom alapján igaza volt.

Szóval én ez alapján biztos nem kezdeném el, de nem tudod esetleg felhívni?


Én amúgy úgy képzelem, hogy a méhnyálkahártyám most kétszer annyi ideig nem vált le, mint a megszokott, így több ideig tudott vastagodni, mint egy átlag ciklusban, ezért tartott tovább, míg távozott, de lehet ez hülyeség, és köze nincs hozzá :)

Ha nem felejtem el, a féléves kontrollon erre is rákérdezek :)

jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, majd szeretném felhívni, de most kissé kivagyok ez miatt a ciszta miatt, és szeretnék saját tapasztalatokat is olvasni legalább addig.


Én is reménykedem, hogy magától rendbe fog jönni nekem is, aztán nálam is jön a baba. :)


Amúgy gratulálok a babához, bár, lehet annyira már nem is baba! :D

jan. 21. 13:52
 10/13 A kérdező kommentje:

És nektek voltak fájdalmaitok vérzés alatt? Vagy fájdalom nem mindenkinél jelentkezik? Szerencsére nekem nem fáj semmim, már a derekam sem. Ha nem lenne erős a vérzésem, és tartana még mindig, nem is gondolnám, hogy valami baj van.

Annyira várom, hogy végre elmúljon. :'(

jan. 21. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!