Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekcisztánál meddig...

Petefészekcisztánál meddig normális a vérzés?

Figyelt kérdés

39 mm-es petefészekcisztát állapított meg a nődoki csütörtökön. Előtte való nap világospiros pecsételésem volt, viszont csütörtök estétől rendesen vérzek, sőt erősebben is, mint szoktam, kis darabkák vannak benne. Ez így normális, hogy még mindig ennyire vérzek? Mire számítsak, hogy el fog húzódni a vérzés?


Egyébként idáig nem volt gondom a menstruációmmal, jan. 9-ére vártam, meg is jött akkor, de csak 2 napos pecsételésem volt. Doki a cisztára azt mondta, hogy nem vészes. Nem görcsöltem, most sem görcsölök, a derekam viszont fájt.


(Mást nem is mondott, csak hogy magasan van a méhem, és 8 mm a méhnyálkahártyám.)



jan. 21. 08:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hétfőn beszéltem dokival. Azt mondta, hogy szedjek Rutascorbint és Cetebét. Aztán majd három hét múlva rám néz. Szóval most szedem azokat, de még mindig vérzek (8. nap), talán szerencsére már nem olyan erősen, viszont alvadt vérdarabkák vannak benne. Meg tényleg az a "jó", hogy legalább nem fáj semmim mellé.

10. napra remélem abbamarad nekem is.

jan. 24. 09:49
 12/13 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de hozzászólok, hátha.

Októberben volt egy 6 centis cisztám, ami erős fájdalmakkal járt, illetve havonta 2x menstruáltam miatta.

Műtétet követően a menstruációm helyre állt.

Most voltam 3. havi kontroll vizsgálaton ahol megállapították, hogy ismét petefészekcisztám van csak most a bal petefészkemben, ami már 4 centis, de jelenleg még erős fájdalmaim nincsenek.

Írtak fel nekem is rá Norcolut tablettát. 10 napig kell majd szednem, utána ultrahang és vissza nőgyógyász. Neked hogyan írta fel a doki, hogyan kell szedned? Mit tapasztalsz a Norcolut szedése alatt?

febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12-es! Igazából én nem szedtem be. Többen javasolták a Hölgyi teát. Azt iszom. Mikor elkezdtem inni, rögtön abba is maradt a vérzés, másnap volt csak még egy kis pecsételés, de azóta semmi. 20-án megyek nődokihoz, ha nem javul addigra a helyzet, csak akkor fogom szedni ezt a Norcolutot. Most adok egy esélyt ennek a teának.


Most "várom" a következő menstruációmat.


De te légyszi majd írj, hogy a szedése közben mit tapasztalsz?!

febr. 6. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!