Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálaton...

Nőgyógyászati vizsgálaton miket szoktak megkérdezni?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenki azt kérdez amire kíváncsi...

Én annyira izgulok mindig, hogy azt is elfelejtem miért mentem.

Meg ott meztelen szét tett lábakkal szerintem nincs az embernek arra kapacitása, hogy kérdezzen.


Lényegében 1 éves kontrollra megyek + rákszűrés.


IR-t véltek nálam felfedezni, illetve tavaly látott a nőgyógyász cisztát, "policisztás ovárium szindróma" lett a lapomra írva. Ezt nem tudom, hogy mondjam, vagy úgyis fogja látni, mivel gondolom azok ugyan úgy ott vannak. Illetve azt nem tudom, hogy ezt az IR, meg a policisztás ováriumot=PCOS-t vele kell megbeszélni vagy endokrinológussal?

Tavaly is annyit mondott a cisztákra, hogy tartsam a 160 g-os diétát.


Illetve még ami van, hogy menstruáció előtt 1 héttel nagyon fáj, feszül a mellem.

Labor eredményen a prolactin szintemn magas lett, ezt sem tudom, hogy neki mondjam vagy endokrinológus?


Annyira siettetik ott az embert, meg én is sietnék hogy mi hamarabb túl legyek a vizsgálaton és kb elfelejtem amiért mentem. 10 percenként vannak kíírva az időpontok, de legutóbb is 5 percet voltam bent. (magán orvos nem kevés pénzért)


Nem tudom, hogy melyik eredmény kell az endokrinológusnak és melyik a nőgyógyásznak. Legutóbb az endokrinológus kezdetleges IR-t állapított meg, a proactin szintem magas volt elv. az is PCOS-re utal, meg magák a ciszták is PCOS-t jelentenek?

Össze vagyok zavarodva...


jan. 24. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felirod szépen egy papírra, hogy mit akarsz kérdezni
jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leginkább az utolsó menstruáció időpontját kérdezik meg meg azt, hogy mi a panaszod. Ha van panaszod elmondod, ha nincs akkor akkor azt, hogy csak szűrésre jöttél és nincs semmi különös. Ha volt korábban terhesség, azt is megkerdezik.


A pcos egy komplex állapot, leginkább az endokrinologus foglalkozik vele, de nőgyógyász uh alapján meg tudja nézni, hogy a ciszták hogy vannak.

Ha elmondod a prolaktint meg a többi eredményed, azzal max megkönnyíted a nőgyógyász dolgát.


A menstruáció előtti mellfajdalommal nem kell foglalkozni. A nők nagy többségének jelen van és az ég egy adta világon semmi fizikai elváltozás nincs mögötte. Ez csak a hormonoknak köszönhető és teljesen természetes. Vizsgálatra akkor kell elmenni, ha olyat tapintasz, amit korábban nem.


Egyébként ha ennyire izgulsz és nem szeretnél semmit elfelejteni, akkor írd össze inkább.

jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1:

Arra gondoltam, de mennyire ciki, hogy papírról olvasom mit is akarok.

Ketten vannak bent az asszisztenssel, amint ki mennék szerintem hülyének néznének.


2:

Arra gondoltam, mi tartozik rá. Én milyen kérdést tehetek fel neki és mit kell az endokrinológusnak, mivel kezdetleges IR, PCOS problémák vannak, ha jól olvastam ki a papírból. Mivel senki nem mond semmit normálisan....

Csak rajta van h jobb oldalon policisztás ovárium látható.

Ez = a PCOS-el?


De van panaszom, mint pl 1. menstruáció előtt erős mell fájdalom

2. Menstruáció alatt végbél fájdalom

3. Magas prolactin (labor alapján)

4. 6,1 magas cukor


"Ha elmondod a prolaktint meg a többi eredményed, azzal max megkönnyíted a nőgyógyász dolgát." mivel könnyítem meg? Ő attól a csisztákat látja. Ezért kérdeztem, hogy a feltett kérdéseimet neki kell feltenni v az endokrinológusnak.


"A menstruáció előtti mellfajdalommal nem kell foglalkozni".Csak kel foglalkozni. Bnőmnek a miatt írt fel fog. gátlót, de én azt nem szeretném, illetve találtam a netről premenstruációra való kapszulát és azt kezdtem el szedni, mert sokáig nagyon fájt és megelégeltem. Gondolom a prolactinnak is lehet hozzá köze?! Mert annyira magas h a háziorvos megkérdezte h szoptatok e, de még terhes nem voltam.


"Egyébként ha ennyire izgulsz és nem szeretnél semmit elfelejteni, akkor írd össze inkább."

Persze, hogy izgulok. Mivel túl akarok lenni rajta és nem előtte/utána kérdez hanem vizsgálat közben hogy mi újság. ott meg szét tett lábakkal hogy olvassam a kérdéseim....

A másik pedig az hogy félek az eredménytől is, illetve hogy gyakran kell szellentenem és arra koncentrálok, hogy ne ott és akkor szaladjon ki....

jan. 24. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Semennyire nem néznek hülyének.
jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ti is hülyének néztetek szerintem... nem hogy ott személyesen

Pedig tényleg csak izgulok és néha túl kombinálok


Illetve én erre sokat gyűjtöttem, hogy meg legyen a pénz és nem szeretnék úgy járni, hogy még ezt is meg azt is kellett volna kérdeni...

jan. 24. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ti is hülyének néztetek szerintem... nem hogy ott személyesen"


Nem Magyarországon élek, nálunk születési dátum alapján azonosítanak be. A számok sosem mentek annyira jól idegen nyelven, de ha ideges vagyok, totál káosz lesz belőlük. Ennek fényében kapaszkodj: én felirom a SAJÁT NEVEM és születési dátumom is, ha megyek az orvoshoz es onnan olvasom fel. Még soha senki nem röhögött ki. Időpontokat nálunk pl ugy mondják, hogy negyedoraval X előtt vagy után, tehát mondjuk 15 perccel 9 előtt. Ezt mindig keverem, ezért minden esetben vissza kérdezek, hogy akkor az most ugye 8:45 és ezért se röhögött még ki senki.

jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdéseimet is felirom amúgy és azon se röhögött még senki. Semmi nevetséges nincs benne
jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mert gondolom olyan helyen laksz, ahol sok a külföldi

A számok lehet h nem de a neved biztos eszedbe jut

jan. 24. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: én is rendszeresen felírom, mit akarok kérdezni/mondani, nemcsak nőgyógyásznál, hanem máshol is, sőt, most pl. új állatorvoshoz vittük a kutyát, volt néhány dolog, amit meg akartunk vele beszélni, felírtuk egy cetlire. Senki nem néz hülyének, de ha mégis, akkor meg így járt. Fizetsz a vizsgálatért, annak akkor van vége ha nincs több kérdésed. Mondjuk az is jó orvos lehet, aki 10 percenként hív be egy pácienst...
jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!