Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészséges lány esetén meddig...

Egészséges lány esetén meddig lehet halasztani a nőgyógyászati vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Traumák végett konkrét pánikroham jön rám már csak attól, ha arra gondolok, hogy milyen egy nőgyógyászati vizsgálat, aminél beléd rakják azt a fém cuccot meg menetét vesznek és hasonlók.

Nem akarok nőgyógyászhoz menni, főleg férfi nőgyógyászhoz, de a környéken csak az van. Meddig lehet ezt az egész dolgot halasztani, ha az embernek nincsen nemi élete és semmilyen ilyen betegségre utaló jel sem?



nov. 21. 14:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha szűz vagy és nincsen semmilyen nőgyógyászati, alhasi, vagy nemi szervi panaszod, akkor lehet halasztani jó ideig...
nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

A nogyogyaszat eppen egy olyan terulet, amit szerencses idorol-idore megnezetni, meg akkor is, ha nincsen semmi tunet. Javallott eljarni egy csomo szurovizsgalatra, mert minden betegseg korai szakaszban (gyakran meg a tunetek megjelenese elott) nagyobb esellyel gyogyithatoak.

Inkabb egy terapeutat kellene keresni es a traumat feldolgozni, h a kesobbiekben ne okozzon gondot.

nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Jól sejtem, hogy megerőszakoltak és ezt jelenti a trauma?

Mindenképp pszichológus szakember kellene, amúgy pedig - agyilag - próbáld meg valahogy úgy helyre tenni ezt magadban, hogy ez ugyanúgy egy szűrés, mint a vérvétel, vagy a vérnyomásmérés, vagy az, hogy pl. mikor vannak szűrések különböző rendezvényeken, vércukorszint-mérés, koleszterinszint-mérés, oda is azért mész (vagy ha te magadtól nem mész, azért küld el időnként a háziorvosod), hogy kiderüljön, ha van valami lappangó bajod (ha lehet, még idejében).


és akkor keress egy női nőgyógyászt!

nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy a 2. írta: addig is, míg eljutsz egyhez, pszichológus javasolt.


És nem szégyen az orvosnak is vázolni a problémát vizsgálat előtt.

nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%
Az első szülésig gond nélkül.
nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha majd lesz szexuális életed, és nem ragaszkodsz hormonális fogamzásgátlóhoz, akkor is megúszhatod.
nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3 nem nemi erőszak, vagy legalábbis nem olyan formában...behatolás pénisszel nem volt, szűz vagyok, szerencsére azt nem vette el az illető, de igen, jó irányban tapogatózol. A vércukorszint mérése nem jár azzal, hogy alul meztelennek kell lenni, teljes mértékben kiszolgáltatott vagy, és a vizsgálat fájdalmas.



4. Nem olyan könnyű "vazolni a problémát". Rajtam és azon az embernek nem nevezhető lenyen kívül csak egy valaki tudja, hogy mi történt velem, és neki is csak nagyon nagy vonalakban mondtam el, jópár könnycsepp kíséretével.

nov. 21. 15:04
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

4. vagyok. Úgy gondoltam, a probléma vázolása kimerülne abban, amit itt a kérdésben írtál: "Traumák végett konkrét pánikroham jön rám."

Értelmes orvos ebből már rájön, mi lehet a gond. Azért lenne hasznos, mert ha vizsgálat közben rád tör a tiltakozás, nem fogja letudni egy szűzkislány "hisztijének". Esetleg a szokottnál több időt szán rád.

nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, ne görcsölj ezen. Majd ha kell - lehet, hogy csak nagyon sokára - akkor ráérsz ezen agyalni.
nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Úgy gondolom, érdemes pszichológushoz menned a dologgal, és utána keresni valahol egy dokinőt. Ha neked kényelmesebb nőhöz menni, teljesen oké. A férfi orvosokkal sincs gond, érdemes elmesélni, mi történt veled, ha normális orvosod van, meg fogja érteni.

Másrészről a nőgyógyászati vizsgálat nagyon fontos. Akkor is, ha még nem élsz nemi életet, ne hallgass azokra, akik azt mondják, nem kell menni x évig, francokat nem. Bármikor összeszedhetsz egy fertőzést, lehetnek vérzési gondjaid, ezeket pedig érdemes megnézetni.


De mindenképpen azt mondom, főleg a traumáid miatt, hogy próbálj meg női dokit keresni, akinek mond el, hogy mi történt veled.

nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!