Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki nem használ tusfurdot csak sima vízbe furdik/tusol?

Figyelt kérdés
febr. 13. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért a szappan nem ártana. A baktériumokat, vírusokat valaminek el kell pusztítani,a sima víz nem fogja.
febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
az, hogy pazarolja a vizet feleslegesen
febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Az addig rendben van, de a nemi szervekre és a hónaljra illene valami tisztálkodószert használni, mert azt nem oldja le a sima víz.
febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%
Kell zsíroldó szerintem (ami lehet hajsampon is), különben a törülköző fogja leszedni, úgy-ahogy, ráadásul jobban szennyeződik utóbbi.
febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha csak az izadságot, és egyéb saját testből származó "szennyet" kell lemosni, arra sima víz is elég


Az hogy illatos lesz a pinád 20 pecig a fürdés után ha tusfürdővel fürdesz az csak egy piperészkedési szempont.


Szappan vagy más tisztálkodó szer akkor szükséges ha tényleg koszosak vagyunk.


Régen se hazsnáltak mindenféel pipere cuccot egy sima tisztálkodáshoz.

febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem büdös valaki, akkor engem az se érdekel, ha egyáltalán nem fürdik. Mindenki úgy csinálja a dolgait, ahogy akarja, amíg másokat nem zavar vele.
febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A bőröd faggyút termel, az izzadtságmirigyek pedig izzadtságot, azt kell eltüntetni fürdés közben onnan, ahol bebüdösödik (tipikusan hajlatok). Nyilván egy irodai dolgozó hátát nem kell 5 percen keresztül sikálgatni, hogy "tiszta" legyen, de pl. én a hónaljamból sima vízzel nem tudom eltüntetni az izzadtságszagot ha csak lezuhanyzom vagy akár dörzsölöm is sima vízzel, pedig borotválva van, nem vagyok izzadós és nem fizikai munkát végzek.


Én szappanra váltottam évekkel ezelőtt, azóta nem száraz a bőröm, nincsenek pattanásaim. Mindennap szappanozom zuhanyzás közben az arcom, nyakam, füleim (bizony lerakódik rá a por, korom, égéstermékek városi környezetben, majd próbáld ki egyszer ha hazérsz töröld át az arcod egy alkoholos vattával, koszos), mellem alatt és a hónaljamat, és heti 2-3x végigszappanozom a törzset elől-hátul, karokat, vállakat, combot, lábat, lábfejet is + az intim részeket minden nap egy pici (tényleg csak néhány cseppet habosítok fel) illatanyag és tartósítószer mentes, megfelelő ph-jú, tejsavat tartalmazó intim mosdógéllel.


Aki nem a földeken dolgozik annak nyilván nem kell 20 percet sikálni magát negyed flakonnyi tusfürdővel, ez a rutin kb. 5 perc.

febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha nem ken mindenféle szart magára és nem termel szemetet, de azért valamilyen természetesebb szappant kellene néha használni.
febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én márkás jó minőségű/vagy házi készítésű szappant használok. Mai tusfürdökbe sok nem odavaló anyag. Annyi mérget kapunk innen onnan a mindennapok során és sok a rákbeteg hogy kizártam a tusfürdőket. Jobb a bőrnek. Természetesebb régi anyag mint az SLS tartalmazó meg több mindent is tusfürdők.
febr. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy jól teszi, mert a bőrnek semmi szüksége se a tusfürdőre, se a szappanra. Persze a szagok könnyebben lejönnek szappannal, szóval egy jól összeizzadt szőrös hónaljat könnyebb szappannal szagtalanítani, meg gyorsabb is. Az intim területekre meg végképp nem való semmi ilyen, tiszta vízzel tökéletesen meg lehet tisztítani.
febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!