Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemrég volt hüvelygombám (2...

Nemrég volt hüvelygombám (2 hete gyógyultam meg). A következő menzeszkor használhatok tampont? Kb 1 hét múlva

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne kockáztass,inkább betét
2010. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már elmúlt, nincs panaszod, akkor egészen nyugodtan.
2010. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Igen. A betét sokkal rosszabb: meleg nedves helyet biztosít a nejlon borítással. A légáteresztés csak marketing. Ha bármit áteresztene, akkor a vért is.

A gomba pedig a meleg nedves helyet szereti.

2010. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nőgyógyász szakorvosok ellenzik a tamponhasználatot, kiváltképp, ha gombára hajlamos az illető. Én eddig akárhány nőgyógyásznál fordultam meg, mindegyik eltiltott a tampontól a visszatérő gombám miatt. Azt mondták, csak feljebb viszem a fertőzést. Nem szabad.
2010. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tampon ilyen szemptonból rosszabb, mert a hüvelyedben marad a vér, ráadásul elég magas hőmérsékleten, így könnyebb elkapni fertőzéseket. Nekem is visszatérő hüvelygombám volt, és már nagyon ritkán használok tampont, de azóta nem is jött ki a bajom. Úgyhogy biztos hogy van összefüggés, ráadásul az összes nőgyógyász ugyanezt mondja.
2010. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor az én dokim nem tartozik az összes közé :=). Ő még strandoláshoz, úszáshoz is ajánlja a tampont akkor is, ha éppen nem menstruálok, mert a nézete szerint megvéd a vízben lévő kórokozóktól. Menstruáció alatt pedig a steril tampon felszívja a vért, ha megtelt, simán átázol, mint bármilyen más módszerrel is. Butaság, hogy pang a vér a tampon fölött...már sok válaszban olvastam ilyet.

A trükkök: mindig a vérzés mennyiségének megfelelő méretű tampont kell használni, nem szabad sem túl sűrűn (a még száraz tampont kidörzsöli, felsérti a hüvely falát, így könnyebben kapod el a fertőzést), sem túl ritkán cserélni, a kezed minden cserénél legyen tiszta.

Természetesen, ha éppen a menzesz előtt kapsz el egy fertőzést, akkor nem ajánlott azt még beljebb "sodorni" a tamponnal, de ha már túl vagy a kezelésen és teljesen rendbe jöttél, nyugodtan használhatsz tampont.

2010. okt. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vérpangásról.. kérdezd kérlek dr Radványi Krisztina nőgyógyásznőt! Egyébként mivel a menstruációs vér nem tiszta vér, hanem vannak benne nyálkahártyadarabok és nyák is, nem szívja magába teljesen a tampon. Ezt te is látod a tampon tetején, ha megnézed...

Attól még, hogy valamit nem tudsz, nem jelenti azt, hogy hülyeség.

A te orvosod lehet, hogy támogatja, az enyém nagyon nem (ennek ellenére én is használok időnként), sőt a munkahelyemen (kórházban dolgozom) lévő összes nődoki ezzel ért egyet.

A tampon és a méhszájseb között van összefüggés és a tampon és gyakoribb fertőzések között is.

2010. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!