Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire okozhat gondot a...

Mennyire okozhat gondot a magzatnak az alábbi?

Figyelt kérdés

Kb 5 hetes várandós lehetek.


A laborvizsgálaton pozitívak lettek az alábbiak:


- Epstein-Barr vírus

- Cmv

- Borrelia (kullancs évek óta nem volt bennem, lyme kórom 2007-ben volt)

- Herpesz (ez reaktiválódott is, tehát pozitív az igg, meg az igm is).

A megfertőződés már várandósság előtt megtörténhetett, hiszen jan. 31-én vették le a vért, és jan. 30-ai együttlétből foganhatott az embrió.


Továbbküldtek infektológushoz, de csak 2 hét múlva tudnak fogadni…



Kérem, a bántó megjegyzéseket kerüljék, hisz így is rettenetesen ideges vagyok.



febr. 21. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd a nőgyógyászod nyugodtan. 6 hetesen már van értelme elmenni hozzá, és talán megnyugtathat az is, hogy nagyon sok anyukának vannak fertőzései, meg állandós vírusok is, de ha a HIV nem jut át a magzatba a mai orvostudománynak hála, akkor talán ezek sem. Szóval én a helyedben nem esnék kétségbe. :)
febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hétfőre van időpontom terhesség megállapításra. Mindenképp felteszem neki a kérdést, de nagyon ideges vagyok. Megijesztett a doki, aki kiírta a laborvizsgálatokat. Köszönöm a választ, megpróbálok megnyugodni, hisz senkinek nem jó, ha ideges vagyok.
febr. 21. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a leleten rajta van az, hogy IgM-et mutattak ki vagy IgG-t az adott kórokozóra nézve.


Ha van IgM, akkor az friss fertőzöttséget jelent, és akkor kell aggódni.

Ha csak IgG van, akkor az azt jelenti, hogy átestél a betegségen és védett vagy, nem valószínű aktív fertőzés. Ekkor nem kell aggódni.

febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van, amelyiknél pozitív az IgM is. A herpesznél és a borreliánál. Ez utóbbi furcsa számomra, mostanában, azaz az elmúlt pár évben nem volt kullancs csípésem. Lyme-kórom volt majdnem 20 éve.

A vért még azelőtt vették le, hogy megfogant volna a magzat. Ezzel próbálom magam nyugtatni.

febr. 21. 13:25
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
CMV az káros,de attól is függ mi a pozitív,mert ha már régen átestél rajta,akkor az ellenanyag benned lesz mindig.
febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
febr. 21. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!