Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl sok vitamin okozhat...

Túl sok vitamin okozhat gondot a magzatnál?

Figyelt kérdés

7 hetes kismama vagyok, a következő vitaminokat szedem:

- folsav

- kálcium pezsgőtabletta (500 mg)

- D vitamin (2000 ne)

- Panangin forte (napi 1 szem)

- c vitamin 1000 mg

- magnerot 1 szem (500 mg)


A teherbeeesésem előtt és most is 9. hétig medrol szteroidot kell szednem, ami kivonja a szervezetből a káliumot, kálciumot.Így az immunulógus azt mondta mindenképpen pótoljam a kálciumot, káliumot, de konkrét mennyiséget ezekből nem adott meg.Nőgyógyászhoz jövő hét hétfőn megyek, viszont elkezdtem aggódni, hogy nem okoz-e valami gondot a magzat fejlődésében ez a sok vitamin.Ezeket túl lehet adagolni?



2019. júl. 30. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán lehet túladagolni a vitamint. Egyedül az E-vitaminról hallottam, hogy az felhalmozódhat a szervezetben, de csak ha jelentősen túllépi vki a napi ajánlott adagot.

Illetve terhesség alatt az A-vitamin szedésének kerülését szokták javasolni a túladagolás elkerülése érdekében, mert rendellenességet okozhat a magzatnál (azt hiszem, látásit, de ebben nem vagyok biztos), helyette béta-karotint érdemes szedni, ami ugyan az A-vitamin elővitaminja, viszont a szervezet csak annyit alakít át, amennyire szüksége van, így nem lép fel túladagolás.

2019. júl. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A D. E K. Vitamint tudod csak túladagolno


Nem is szedsz kifejezetten sokat


Nekem nem volt Ca és Mg gondom mégis 3 szem Magnerotot szedek


Terhesen annyi a normális


Ahogy a donozon is rajta van, ha hiányod van akkor akár3*2 db is mehet.



Calxium is napi 1000mg megy.

2019. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolasban csak ket vitamin van, a tobbi asvanyi anyag.


D-vitaminbol nyaron nm szednek ennyit...

2019. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is az E vitamin miatt kezdtem aggódni, főleg úgy hogy nyaralni voltunk, napoztam és mellé még beszedtem a fent leírt adagot.Nagyon remélem nem lesz semmi gond.Nagyon régóta vártunk a babára, nem szeretném, hogy baja legyen.
2019. júl. 30. 08:10
 5/6 anonim válasza:
Hasznàlj Femibiont. Szupi... 😁😉
2019. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul írtam a D vitamin miatt aggódom.Köszi a tippet, de nem szedhetek, mert pajzsmirigy gyógyszert szedek, a femibionban pedig jód van, azt nekem nem lehet.
2019. júl. 31. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!