Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése után...

Fogamzásgátló szedése után terhes leszek (miután abbahagyom a szedését) a gyereknek lehet bármi baja?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy a gyerek ettől fogyatékos lehet hasonlók.

Mennyi erre az esély?

(A kérdés elméleti)



2017. nov. 10. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ETTŐL konkrétan nem lehet baja. Nulla rá az esêly. Más okból kifolyólag persze lehet, de annak nincs köze a korábbi fogamzásgátlóhoz.
2017. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló mellett lettem terhes. Kimaradt a szünetben egy vérzésem, teszteltem, pozi lett. Orvoshoz mentem azonnal (5 hetes voltam). Azóta 6 éves, okos, egészséges, első osztályos kislány.
2017. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is így gondolom csak a baratomat szeretném meggyőzni erről.

Mert legalább addig szeretném szedni ameddig az iskolát be nem fejezem és biztos anyagi hátterünk nincs, hogy a gyerekemnek mindent megadhassak amire szüksége van.

A saját tapasztalatot külön köszönöm:)

Minden normális hangvételű segítőkész válasznak örülök, hogy minél többet tudjak mutatni a barátomnak és megtudjam róla győzni, hogy nem lesz semmi gond.

2017. nov. 10. 23:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évig szedtem fogamzásgátlót, abbahagyás után 2.hónapban megfogant a Babánk, aki nemrég volt 1 éves, makk egészséges! Vágjatok bele. Sokan azért mondják, hogy utána szünetet kell tartani, mert a gyógyszer miatt a méhnyálkahártya el lehet vékonyodva. Nekem is ez volt, de 6 hetesen az 5 mm-es (ami nagyon kevés) nyálkahártyában mégis ott volt:).
2017. nov. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem....

Főleg a mai tabletták már annyira lacsony hormontartalmúak..

Nekem kifejezetten javasolta a doki, hogy azonnal próbálkozzunk, nagyobb az esély is... Mert az eddig nem megért peték egyszerre kezdenek kilökődni..emiatt sokkal gyakoribb az ikerterhesség...


Én inkább kivártam, hogy lássam a ciklusom rendbejön-magától..7 év után...

2017. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
miert nem mesz el orvoshoz es kerdezed meg? Ha a baratodat kell meggyozni abszolut hiteles, hogy az itteni valaszokat mutogatod xd
2017. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A régi lörúgàsnyi hormontartalmú fogamzàsgàtlók utàn kellett idő hogy kiürüljön, de az sem a babànak àrtott, hanem nehezítette a teherbeesést. A mai gyógyszereknek olyan minimàlis a hormontartalma, nem véletlen hogy ha egy szemet kifelejtesz màr teherbe is eshetsz.

Illetve a fogamzàsgàtlókban ugyanaz a hormon van mint benned. Tehàt semmi olyan nem kerül a szervezetedbe, ami eredetileg nincs ott.

2017. nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!