Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok voltak Premens tabletta abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatait várnám akik nem gyermekáldás elősegítése érdekében szedték ezt a tablettát.nekem azért javasolta a doki, mert volt egy időszak, hogy sokat fájtak a melleim és folyton úgy éreztem, mintha feszülne a méhem. Azt mondta, hogy valószínű hormoningadozástól van és próbáljam meg ezt a tablettát min 3 hónapig.

5 hónapig szedtem. 2 hónapja hagytam abba. A tabletta szedése alatt sokkal jobban véreztem (mert ugye felépíti a nyálkahártyát jobban), viszont egy ici-picit sem görcsöltem és az "előtte ideges" típusból "előtte bőgős" lettem. Így aztán úgy döntöttem, hogy abba hagyom.

Azóta volt két menstruációm. Mindegyik időben megjött. Normális lefolyású volt. A vérzés mennyisége fokozatosan csökkent. A hangulatom visszabillent az idegesebb irányba. A mellfájdalom nem tért vissza, de a méh feszülés érzés igen. Most a második után. Amikor megszűnt a vérzés egy napig nem volt egy csöpp semmi sem, majd elkezdtem barnázni kicsit. Ez volt szinte egész héten, majd a hétvégén halvány drappos sűrűbb folyásom lett. (ilyen nem volt a tabletta előtt sem, barnázás is kb 2 napig a menstruáció után)Nincs szaga, nem viszketek...

Szóval kicsit olyan, mintha lufi lenne a hasamban és néha érzem a petefészkeimet. nem állandóan, nem fájdalmasan, csak, mintha nyomna, feszülne.

Nem tudom, hogy ez a tabletta utóhatása vagy esetleg felfáztam. A vérzés 2. napján olyan helyen voltam, ahol kicsit összefagytam, másnap kicsit már éreztem a petefészkeimet, de a fenti tünetek a menstruáció után jöttek elő. Egyéb felfázásos tünetem nem volt.

A jövő héten megyek rákszűrésre, majd kikérdezem a dokit is nyilván, de addig is kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. okt. 25. 11:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Mindenki kisbabát várt miután abbahagyta ezt a tablettát?
2010. okt. 25. 12:42
 2/3 anonim válasza:
Én az erős premenstruációs szindrómám (hiszti, rossz közérzet, derék-hát fájás stb) illetve a menstruáció alatti elviselhetetlen fájdalom miatt szedtem, nekem az orvosom tanácsolta. 3 hónapig használtam, az ég világon semmilyen javulást vagy változást nem tapasztaltam... szóval PMS s fájdalom is maradt :(
2010. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Szerencsére nekem a folyás, barnázás most megszűnt, de a haspuffadás még mindig meg van. A mellfájdalom szerencsére nem jött vissza. Szóval eddig felemás az eredményesség.

2010. okt. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!