Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Help! Valaki tud tanácsot...

Help! Valaki tud tanácsot adni, aki volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy már jártam több orvosnál. Sajnos egyik sem tudott semmi újat mondani, nyújtani számomra.

Rettentő nagy gebasz van a hormonjaimmal szerintem egészen kamaszkorom óta.A pattanások nekem még most harminc x éves koromban is nagyon nagy problémát jelentenek. Óriási göbök, gyulladt aknék alakulnak ki az arcom, a dekoltázsom, a hátam területén. Zsírosodik mint állat, ha nem szedem a fogamzásgátló tablettát sajnos. Engem mondhatni ez tart életben, hogy ne akadjak ki és ne marjam szét a bőrömet a ragyák miatt. Nem érzem jól sem magam, amikor nem szedem huzamosabb ideig a gyógyszert. Amúgy már évek óta szedem, kipróbáltam, hogy pihentetem, de néhány hónap alatt visszatért a problémám. Egyszerűen muszáj szednem, hogy emberi bőröm és közérzetem legyen

Azonban a libidómat jelentősen csökkenti, szerintem tuti ez okozza. Ami már kínos, a párom nem érti mi van. Szerintem kezdi azt érezni, hogy nem szeretem.Pedig erről szó sincs, egyszerűen nincs semmi nemi vágyam. (senki iránt sem, szóval ez nem a párom ellen irányul)

Amikor kipróbáltam, hogy nem szedem rövid ideig, ez helyreállt. Cserébe a pofám lett ocsmány.

Jártam már több dokinák, nőgyógyász, endokrinológus,bőrgyógyász.

A nőgyógyász szerint ez teljesen rendben van, szedjem csak.Hiszen a reklámokban csak haudnak, a valóságban senkinek nincs babapopsi bőre.

Az endokrinológus simán felírt egy másik fogamzásgátlót, mondván ez nem az, ez majd segít. Ugyanolyan fogamzásgátló, csak más a neve. Vizsgálatokat azért elvégeztetett, és az jött ki, hogy semmi eltérés. Nincs az égvilágon semmi hormon problémám. A problémás bőrre szedjem ezt a másik tablettát.

A bőrgyógyász adott egy erős gyógyszert, amit csak fogamzásgátló mellett lehet szedni, mert ha ne adj isten teherbe esnék, akkor az erős gyógyszer magzatkárosító. Nem mellesleg le hámlott elég durván az erős gyógyszertől az arcom, annyira szárít.A fogamzásgátló megint maradt.


Én ilyet még nem láttam, hogy semmit se tudnak mondai, adni. Valami oka csak van ennek az erős gyulladt bőrproblémának és nem akarok fogamzásgátlót szedni. De enélkül sajnos élhetetlen.



márc. 3. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A táplálkozásodat vizsgálták már? Lettél tesztelve pl. laktózérzékenységre?
márc. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nincs semmilyen érzékenységem, allergiám.
márc. 3. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor passz. Ugyanezzel küzdök egyébként. Ha szedem a Doxycyklint, akkor jó, de azt sem szeretném folyamatosan.
márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor az endokrinológus megnézte a hormon értékeidet, akkor éppen szedted a gyógyszert? Elvileg befolyásolhatja a vérvétel értékeket, ha éppen szeded, tehát akkor kéne hormon panelra menni, miután pár hónapig nem szedted a gyógyszert, akkor ad reális képet a vérkép.


Egyik tippem az lenne, hogy menj másik endokrinológushoz. Hátha ő tapasztaltabb, többet látott, és máshogyan fog hozzád állni.


A másik tippem a dietetikus. Ő tudna neked olyan étrendet adni, ami segíthet "belülről". Tehát dietetikus, 3 hónapig betartott étrend, utána abbahagyod a gyógyszert 3 hónapra (közben étrend), majd hormonpanel vérvétel.


A harmadik tippem az Aviva torna, hormonháztartást segítő torna, orvosilag alátámasztott módszer. 4 órás a tanfolyam, amikor megtanulod, utána heti 2-3 alkalommal fél óra torna (torna után fél óra fekvés). Hónapokig kell rendszeresen gyakorolni, hogy hasson, a hormonjaidon segít, tehát ettől sem érdemes azonnali eredményt várni, ez is türelemjáték.

márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Cukrodat, inzulinodat vizsgáltàk terheléssel? Pajzsmirigyed?
márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cölikália teljeskörű vizsgálat is volt? Autoimmun panel?
márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!