Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet együtt élni egy...

Hogy lehet együtt élni egy depresszióban szenvedő beteggel? Tanácsokra lenne szükségem, elsősorban olyanoktól, akik hasonló helyzetben vannak.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek súlyos depressziója van, évek óta kezelik, az állapota hol jobb, hol rosszabb. Az a baj, hogy nem az a magábafordulós depressziós, hanem, ha rossz passzban van, bánt mindenkit magakörül (nem fizikailag, hanem szavakkal). Családtagjai próbálják természetesen szónélkül tűrni, de sokszor ez már nem megy. Tisztában vannak vele, hogy ez egy betegség, és nem tehet róla, de néha már borzasztó nehéz elviselni azt a sok bántó szót (ami teljesen alaptalan).
2010. márc. 28. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehát ha kezelik, gyógyszert kap, akkor nem lehet ilyen elviselhetetlen, illetve addig kell a megfelelő gyógyszert keresni, amíg valamelyik be nem jön. Anélkül szerintem nem lehet és nem is kell, mert a többieket is megbetegíti.
2010. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel.Tudomásul kell venni,hogy beteg.Ha nagyon agresszí,akkor rálehet szólni,vagy nem törődni avval,amit mond.Tapasztalat.
2010. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb, ha elengeded a füled mellett amit mond, amúgy ez az agresszivitás inkább azt jelenti, hogy önmaga iránt érzett dühöt próbálja levezetni rajtatok.

Ha rossz passzban van a bántásd ereszd el a füled mellett gondolj arra, hogy ez igazából nem neked szól, és próbáld olyan dologra terelni a témát, ami érdekli őt, megdícsérni apróságokért is, megköszönni ha megkér valamire. Erősítsd az önbizalmát, sz egóját. :)

2010. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

*Nagyon megköszönni, ha akár valami apróságot végrehajt, amit kértél!

Bocsi

2010. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat!

Tudom, hogy nem direkt csinálja, meg nem gondolja komolyan, de addig mondja-mondja é smondja amíg ki nem hoz a sodromból, mert persze az is baj, ha nem szólok vissza, ha meg igen, akkor az, tehát keresi, hogy hogy lehetne valami veszekedést kiprovokálni. Borzasztó!


Illetve ez tipikus depressziós tünet, hogy ha bármi jó történik vele, egyből elkezd keseregni, hogy mi abban a jóban a rossz. Komolyan még a legjobb dologokat is addig csűri-csavarja, hogy a végén kiderül, hogy az rossz.


Én 10 évig éltem vele együtt, azóta szerencsére már saját családom van, így külön élek, de még így is ha találkozunk van, hgoy ugyanolyan minden mint régen :( A mai napig van olyan, hogy eljövök tőle és csak nyelem a könnyeimet, mert megint kaptam egy adagot.


Komolyan mondom, a depressziós embernek a családtagjait kéne inkább kezelni, mert nekik kell mindent lenyelni, magukba fojtani, elviselni, csak tűrni-tűrni...

2010. márc. 29. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:

amikor olvastam ezt...szabályosan könnybe lábadt a szemem...:( hisz teljes mértékben rám is rám illik a leírás:'(:( sajnos velem is ez a probléma...én is így viselkedem,de nem direkt...sőőőt

nem tudom mit tudnék vele kezdeni,gyógyszereken nem akarok élni...de ez meg így nem állapot..járok iskolapszichológushoz...egy fiatal csaj:S de úgy érzem nem megfelelő...nem segít..lehet el kéne menjek egy komolyabb pszichológushoz?!:(

2010. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is írok az érem másik oldaláról,habár én nem depresszióban hanem generalizált szorongásban szenvedek,ami annyit jelent,hogy vannak olyan napjaim amikor már attól kiakadok,ha valaki hozzám szól. Pár órával utána nagyon sajnálom az egészet,csak hát az emebr büszke és nem megy oda,hpgy bocsi,bunkó voltam...Már ha egyáltalán észreveszem.

Nem szabad komolyan venni amiket ilyenkor mondd,meg kell próbálni beszélgetni vele,rászólni sem kell,attól csak nő az agresszió.(tapasztalat)

2010. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sziasztok!sajnos ugyan ezt elem at en is a parommal,tudom hogy jo ember nemszandekossan csinalja,csak annyira nehez.meg idegesit az is engem hogy nemdolgozik.igaz meg csak 4honapja vagyunk egyutt,mondja hogy majd ha jobban lessz elmegy csak nemondogassam folyton.o amugy panik beteg de mar csak antidepresszanst szed mar frontint nem.ot nagyon zavarja hogy ilyen lett mert o mondta soha nem volt ilyen ember.mindenben a negativat lassa.a hangulata valtozo.adjatok nekem is tanacsot hogy hogyan segitsek neki?koszi
2010. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!