Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyogyászati vizsgálat...

Első nőgyogyászati vizsgálat milyen szokot lenni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok nem élek nemi életet késik a menstruációm amiatt megyek orvoshoz. Le kell odalent borotválnom vagy nem szükséges ?

márc. 8. 06:01
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de ez olyan végtelenül ostoba kérdés, ráadásul annyian föltették már. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, milyen színű zokni legyen rajtad. Ugyan miért kellene leborotválnod? Úgy húsz éve, mielőtt divatba jött volna, vajon hogyan jártak a nők vizsgálatra?? Semmilyen higiéniai szerepe nincs (vagy ha igen, inkább negatív). Abszolút rajtad áll, hogyan mész, semmiféle elvárás nincs azon kívül, hogy lehetőleg legyél tiszta és ápolt.
márc. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Szia, nem szükséges magad leborotválnod, de ha szeretnéd, nyugodtan, ami neked kényelmes.


A vizsgálat előtt zuhanyozz le pár órával vagy mosakodj meg.


Nyugodtan vigyél kísérőt, ha izgulsz, anyukád, vagy barátnőd menjen veled. Kint is megvárhat, nem muszáj bemennie veled teljesen.


A vizsgálat így fog kinézni: először beszélgetés lesz, meg fogja kérdezni az orvos, mikor menstruáltál életedben először, és mikor volt az utolsó menstruációd, hány naposak a ciklusaid. Megkérdezi, milyen gyógyszereket szedsz rendszeresen, milyen az egészségi állapotod, voltál-e már várandós, mit sportolsz, aktív vagy-e szexuálisan, hogyan védekezel. És természetesen azt is mondd el, miért kerested őt fel.


Utána jön a fizikai vizsgálat. Lent le kell vetkőznöd, zokni maradhat, majd a székre felülni. Ha még szűz vagy, akkor valószínűleg nem fog hüvelyi ultrahangot csinálni. Utána felöltözhetsz.


Van olyan orvos, aki végez mellvizsgálatot is, ahhoz pedif fent kell levetkőzni. A melleket megtapogatja, csomókat keresve.


A legvégén elmondja a diagnózist, következő lépéseket.

márc. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem fog megvizsgálni alulról, mmax ránéz a nemi szervedre kívülről. Hasi ultrahangot csinál, kb ennyire számíts.

Nem kell leborotválni, miért kéne? Én 28 vagyok, de nem borotválom, funkciója van a szőrzetnek. Nem mellesleg szülészeten dolgozok.

márc. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Csak megerősíteni tudom az előttem leírtakat én is.
márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
86%
1-es, ne ócsárold a lányt, nem ostoba kérdés. És nem kell leborotválni.
márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy ennyi idősen miért mész ilyen panasszal orvoshoz. Több évbe telik mire beáll a ciklus. Emiatt kár menni...

27N

márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Orvos megfogja kérdezni volt e már valami? Vagy azt látni fogja .
márc. 10. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint mi volt-e? Mi fog látszódni?
márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam senkivel
márc. 10. 17:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja kérdezni hiszen az változtat a vizsgálat módján. Nem látszik hogy az illető él-e már szexuális életet. De ahogy feljebb is írtam ezzel halál felesleges orvoshoz menni ebben a korban...
márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!